Genç ve canlı cildin sırrı onda! Her gün mutlaka yapın çünkü… – Posta

Ağustos 1, 2022 0 Yazar: admin

Cilt sağlığını korumak, cildin erken yaşlanmasını önlemek, cildin genç ve canlı görünmesini sağlamak için cilt bakımı yapmak şart. Cilt gün içerisinde dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Bu sebeple cildi temizlemek ve nemlendirmek gerekir.
Gün olarak evde yapabileceğiniz pratik cilt bakımıyla her zaman pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Günlük cilt bakımı ve cilt bakım sıralamasıyla ilgili ipuçlarını Posta.com.tr okurları için araştırdık.
1-CİLDİ TEMİZLEMEK ŞART!
Cilt üzerinde biriken kir, yağ ve makyaj kalıntıları gözeneklerin tıkanmasına ve birçok cilt probleminin oluşmasına sebep olur.
Cilt bakımının ilk aşamasında bu sebeple cilt temizliği yer alır. Cilt temizliğini sadece su ile yapmak yeterli gelmez.
Cildi temizlerken cilt tipine uygun bir jel ya da köpük kullanmak gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere bu ürünlerle cilt temizliği yapıldığında hem kullandığınız cilt bakım ürünleri cilde daha iyi nüfuz eder hem de cilt her zaman aydınlık görünür.
Cildi temizlemek için sadece jel ya da köpük kullanmak yeterli gelmez. Gözenekleri derinlemesine arındırmak için tonik ya da toner denilen ürünlerin kullanılması gerekir.
Cilt tipine ve ihtiyacına göre alacağınız bir toniği cildi temizledikten sonra pamuk yardımıyla cildinize uygulamanız gerekir. Alkolsüz tonikler genellikle cildi güzel temizler ve rahatlatır.
Tonik kullanarak gözeneklerin sıkılaşmasına da destek olabilirsiniz. Böylece cildin kusurlu görünümünü ortadan kalkar.
Günlük cilt bakımının olmazsa olmazları arasında cilt bakım serumları yer alır. Serumlar cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek cildi besler ve onarır. Özellikle yaşlanma belirtilerini geciktirmek için cilt bakım serumu kullanmak gerekir.
İçeriğince C ve E vitamini barındıran serumları her gün cildiniz temizledikten sonra masaj yaparak uygulayın.
Serumlar cildin aydınlık görünmesine destek olur ve daha eşit bir cilt tonuna sahip olmanızı sağlar.
Cildin ihtiyacına göre ve cilt tipine göre belirleyeceğiniz serumlarla cilt bakımını destekleyin.
Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Nemsiz bir ciltte kuruluk, pul pul dökülme, tahriş, kırışıklık gibi birçok cilt problemi görülür.
Cildin kaybettiği nemini geri kazandırmak için hem içten hem de dıştan desteklemek gerekir.
Cildi temizledikten ve cilt bakım ürünlerini uyguladıktan sonra son aşama olarak cildinize nemlendirici uygulamanız gerekir.
Karma, yağlı, kuru ve hassas ciltler için ayrı ayrı nemlendiriciler bulunur. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi seçerek düzenli olarak uygulayın.
Ayrıca gün içerisinde bol miktarda su içerek cildin nem dengesini içten de sağlayın. Böylece daha dayanıklı, güçlü ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Günlük cilt bakım rutinini yaptıktan sonra dışarı çıkmadan önce cildi mutlaka korumak gerekiyor.
Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korumak için güneş kremi kullanmanız öneriliyor. Her mevsim güneş kremi kullanarak cildinizi UV ışınlarından koruyabilirsiniz.
Dışarı çıkmadan 25-30 dakika önce cildinize güneş kremi uygulayın. Güneş kreminizi gün içerisinde tazelemeyi unutmayın. Bu adımları takip ederek her zaman kusursuz bir cilde sahip olun.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler