Gençleştiren diyetlerle fit bir vücut, sağlıklı bir ten! – Posta

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Veganizm bugün bir nedenden dolayı ana akım bir diyet kültürü ve yaşam tarzı haline geldi! Hayvan refahına ek olarak, süt, yumurta ve bal gibi hayvansal ürünleri tamamen ortadan kaldıran bitki bazlı bir diyet cildiniz için harikalar yaratabilir!
Sivilcelerden kurtulmanın yanı sıra, bitki bazlı bir diyet ve Vegan bir yaşam tarzı uygulamak cildinizi temizleyebilir, size parlak bir cilt verebilir ve şişkinliği önlemeye yardımcı olabilir ancak süt, vücudunuza ihtiyaç duyduğu Kalsiyum ve D Vitamini sağlar. Bu yüzden onu hayatınızdan çıkarmadan önce, diyetinizi nasıl dengeleyebileceğiniz konusunda bir beslenme uzmanı veya doktorla konuşun.
Bununla birlikte, Veganlık sizin için çok sertse, şekeri ortadan kaldırarak bir Vejetaryen diyetini tercih edebilirsiniz.
Bu , lekeleri temizlemeye yardımcı olur ve cildinizin genç görünmesini sağlar. Bu diyet ayrıca size daha parlak bir cilt verecek ve akne salgınlarını önleyecektir.
Şeker, cildi susuz bırakır ve cildinize yapı sağlayan bir protein olan kolajeni parçalar. Şeker, proteinin bunu yapma yeteneğine müdahale eder.
24.452 katılımcı ile yapılan bir araştırmaya dayalı araştırma bulgularına göre, süt, şekerli içecekler ve yağlı ve şekerli ürünlerin tüketimi yetişkinlerde akne ile doğrudan ilişkilidir.
Kolajen, cildinizin gelişmiş bir dokuya sahip olmasını istiyorsanız ihtiyacınız olan proteindir. Diyetinizin cildinizin kolajenini korumaya yardımcı olan ve genç görünmesini sağlayan antioksidanlar açısından zengin olduğundan emin olun.
Evet, bazı yağlar iyi, bazıları kötü! Sağlıklı yağlar açısından zengin bir diyet için ceviz, chia tohumu, keten tohumu, soya, kanola yağı, avokado ve yağlı balık tüketin.
Diyetinizden suni trans yağları çıkarın ve bunları çoklu doymamış yağ asitleri (bitkisel yağlar, somon, uskumru, alabalık, yayın balığı) ve tekli doymamış yağ asitleri (zeytinyağı, avokado, ayçiçek yağında bulunur) ile değiştirin.
Çoklu doymamış yağlar cildi doğal olarak nemli tutar. Bu gıdalar ayrıca kolesterol seviyelerini düşürmeye ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcı olur.
Et, kümes hayvanları ve yumurtalarda bulunan doymuş yağlar ve işlenmiş gıdalarda bir dereceye kadar bulunan yapay trans yağlar toplam kan kolesterolünü artırabilir. Doymuş yağ alımını sınırlandırırken trans yağları ortadan kaldırabilirsiniz.
Araştırma çalışmaları, daha önce etten yüksek miktarda doymuş yağ alımını daha fazla kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilendirmiştir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source