Gençleştiren en iyi sağlıklı içecekler! Her gün küçük bir bardak … – Posta

Aralık 18, 2022 0 Yazar: admin

Bu içecekler tam bir şifa kaynağı… Her gün küçük bir bardak içmek yeterli oluyor. Düşük kalorili yüksek besin değerlerine sahip çok değerli içeceklerimiz var. Sıvı ihtiyacınızı karşılamanın en etkili yolu olan sağlıklı içecekler kışın kilo kontrolü açısından size destek verirken gençleşmenizi de sağlayacak! 
Sağlıklı içecekler içeriklerindeki çok çeşitli antioksidanlar ve bileşenler sayesinde kalp hastalıklarından göbek yağlarına kadar birçok konuda kompleks bir etki yaratıyor. Organların çok daha iyi çalışmasını sağlıyor. Vücudu sımsıkı yapıyor. 
İşte en sağlıklı 7 içecek… 
 
Beyaz çay yeşil çaydan 3 kat daha fazla antioksidan içerir.
Bu antioksidanlar, bizi kronik hastalıklardan (kanser gibi) korumaya yardımcı olur, iltihaplanmayı azaltabilir, cildimizin dokusunu ve görünümünü iyileştirir. Her 1 fincan beyaz çay tüketmek kardiyovasküler sağlığın iyileştirilmesi ve kolesterolün düşürülmesinde etkilidir. 
Çayın bağışıklık sisteminiz üzerindeki geleneksel sağlık yararlarının yanı sıra beyaz çay, saç, cilt ve dişleri sağlıklı tutarken kanser ve kalp krizi gibi ciddi hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.
Matcha’nın zengin tarihi 12. yüzyıla kadar uzanır ve 800 yıldan fazla bir süredir Japon çay kültürünün en sağlıklı bileşenlerinden biridir. 
Matcha, özel olarak yetiştirilen ve işlenen öğütülmüş bir yeşil çay tozudur. Klasik yeşilçaydan çok daha etkilidir. 
Matcha, vücut üzerinde kanserle savaşan etkileri olan EGCG (epigallocatechin gallate) adı verilen kateşin bakımından çok yüksektir. 
Matcha özleri kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanseri önlemeye yardımcı olmak ve hatta kilo vermeyi teşvik etmek gibi çeşitli sağlık yararları ile ilişkilendirmiştir.
Her gün matcha çayı içmek, gözle görülür bir ruh hali artışı, tüm gün boyunca optimize edilmiş enerji ve kilo kaybı, kalp sağlığı, düşük kan basıncı, metabolizma dengesi ve hatta kanserle mücadele özellikleri gibi potansiyel faydalar sağlar.
Kefir, potansiyel sağlık yararları olan bakteriler olan milyonlarca probiyotik içerir. Ayrıca laktoz oranı düşüktür ve vücudunuz için iyi olan vitamin ve minerallerle doludur. 
Kefir, bağırsak sağlığı güçlendiren 30’dan fazla bakteri ve maya türü içeren güçlü probiyotik özelliklere sahiptir.
Bilim adamları, iyileştirilmiş kolesterol, kan şekeri kontrolü ve bağırsak sağlığı dahil olmak üzere kefirin bir dizi olası sağlık yararı bulmuşlardır
Günlük kefir içmek , bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakteri oranını artırmaya yardımcı olur ve sonuç olarak genel bağırsak sağlığınızı iyileştirir.
Buğday çimi, en güçlü antioksidan olan glutatyon başta olmak üzere, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidanlar da dahil olmak üzere birçok güçlü besin değerleri açısından yüksektir.
Günlük buğday çimi suyu içmek sizi gençleştirir! Antioksidanlar vücuttaki serbest radikallerle savaşarak oksidatif stresi azaltır ve artrit, kanser ve nörodejeneratif hastalıklar gibi sağlık koşullarına karşı koruma sağlar .
Buğday çimi, vücudunuzun yiyecekleri parçalamasına ve iyi sindirime yardımcı olabilecek besinleri emmesine yardımcı olan enzimler içerir. Buğday çimi suyu içmek ayrıca sisteminizi detoksifiye etmeye yardımcı olarak şişkinliği, gazı ve mide rahatsızlığını azaltabilir
Metabolizmayı hızlandırabilir ve etkili kilo kaybına yardımcı olabilir 
Her gün uyandıktan sonra bir bardak buğday çimi suyu tüketilmesi tavsiye edilir . 
Yeşil sebzelerle ve güçlü yeşilliklerle hazırlayacağınız smoothieler sağlığınıza sağlık kadar sizi gençleştirir. 
Sebzelerin çoğu çiğ tüketildiğinde çok daha güçlü antioksidan ve besin değerlerine sahiptir. Karışık sebze ve koyu yeşil yapraklı bitkilerle hazırlanan smoothiler, değerli lifleri ve taze bütün sebzelerin tüm sağlığını almanıza katkıda bulunur. 
Yeşil smoothieler, cildi güzelleştirir, sindirim sistemini iyileştirir. Bir çok hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. 
Ayran elektrolit deposudur ve susuzluğa karşı faydalıdır
Doğal ev yoğurdu ile yapılan ayranlar bol miktarda probiyotik içerir. Probiyotikler bağırsaklarınızın güçlenmesini sağlayarak besinlerden alacağınız vitamin ve mineral emilimlerini artırır.
Ayran, yüksek kaliteli protein, kalsiyum, potasyum, magnezyum, B6 vitamini ve B12 vitamini için iyi bir kaynaktır. Bağırsak dostu probiyotikler sağlar.
Kilo vermenize yardımcı olur. Yüksek tansiyonu düşürür ve dengeler. Kas ve kemik gelişimini destekler. Kalp ve damar sağlığını korur.
Şalgam tüketimi metabolizmayı düzenlemeye, kan dolaşımını ve sindirimi iyileştirmeye yardımcı olur ve ayrıca iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca kemiklerinizi güçlendirmeye, kardiyovasküler sağlığınızı korumaya, belirli kanser türlerini önlemeye ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olurlar.
Şalgamda bulunan C vitamini, flavonoidler ve polifenoller, karaciğer hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur . Karaciğerin yapısını ve işlevselliğini geliştirir. Yüksek kalsiyum, magnezyum ve fosfor içeriği nedeniyle şalgam, sağlıklı ve güçlü kemikleri korumak için mükemmeldir.
Şalgam, memeden prostata kadar her türlü kanserin önlenmesine yardımcı olabilecek bitki bazlı kimyasallar olan glukosinolatlara sahiptir.
Şalgam, antioksidan lutein açısından zengindir bu nedenle göz sağlığı için harikadır.
Konu sağlıklı içecekler olunca melisa çayı az bilinen muhteşem etkileriyle dikkat çekiyor. 
Melisa çayı ile kalp sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Araştırma sonuçları oldukça şaşırtıcı!
Bilim insanları, Melisa çayının etkilerini araştırmak için 28 kişi üzerinde 6 hafta süren bir araştırma yaptılar. 
Bu çalışmaya göre 6 hafta boyunca melisa çayı içen kişilerin kalp arterlerinin elastikiyetinin iyileştiği görüldü. 
Her gün 1 fincan melisa çayı içecerek kalp sağlığınızı ciddi anlamda iyileştirebilirsiniz. 
Arter sertliği kalp hastalığı, inme ve zihinsel gerileme için bir risk faktörü olarak kabul edilir. Melisa çayı arterlerin elastikiyetini artırarak bu sorunların bertaraf edilmesine destek olur. 
Aynı çalışmada, melisa çayı içenlerde cilt elastikiyeti de arttı. Bu ciltteki sarkmaların ve yaşlılık belirtilerinin de iyileştirdiğini gösteriyor. 
Henüz bitmedi… Melisa çayı üzerinde yapılan başka araştırmalar da var…
Radyoloji çalışanları üzerinde yapılan başka bir küçük çalışma, bir ay boyunca günde iki kez melisa çayı içmenin vücudun hücrelere ve DNA’ya yönelik oksidatif hasardan korunmasına yardımcı olan vücudun doğal antioksidan enzimlerini artırdığını buldu.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler