Gençlik aşısı ile yaşlanmayı durdurun – Posta

Eylül 9, 2022 0 Yazar: admin

Kırışıklık karşıtı medikal estetik yöntemler, kesiksiz ağrısız kolayca uygulanabilen çok gelişmiş bir çok teknik sunuyor. Popüler güzelleşme yöntemleri, sayesinde ışıltılı, parlak ve genç görünüm kazandırabilirsiniz. Son yıllarda popüler hale gelen başarılı gençleşme uygulaması gençlik aşısı ile tanışın. 
Dr. Kerem Dağlı konu hakkında bilgiler verdi.
Gençlik aşısı, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmak için kullanılan bir mezoterapi yöntemidir.  Cilt dokusunun ihtiyacı olan vitaminler, mineraller ve proteinleri içeren bu tedavi, cilde yüksek oranda doğal bileşenler sağlamaktadır.
İçerdiği yüksek oranda hyalüronik aside ek olarak, cildin ihtiyacına göre vitamin, mineral, aminoasitlerle hazırlanan bir kokteyl olarak cilde enjekte edilir ve yaşlanma etkileri ile mücadele edilmesi sağlanır.
H-100 aşısı olarak da bilinen gençlik aşısı; cildin elastikiyetini arttırır, deforme olmuş cildi sıkılaştırır, kırışıklıkları azaltır, cildin nem seviyelerini arttırır. Cildin daha genç ve parlak görünmesine yardımcı olur. Tüm bunların sonunda cilt daha genç ve yenilenmiş görünür. Nem dengesi kaybolan ciltler için de faydalıdır.

 
GENÇLİK AŞISI NASIL YAPILIR?
Gençlik aşısı uygulamadan önce, cilt lokal anestezik etkili bir krem ile uyuşturulur. Böylece, tedavi sırasında acı ve ağrı hissedilmemesi sağlanır. Cilt tamamen uyuştuktan sonra, cilt altına enjeksiyon gerçekleştirilir.
Ortalama 30 dakikanın ardından tedavi tamamlanır ve işlemden bir süre sonra etkileri görülmeye başlar. Tam etkilerin görünmesi için ortalama 3-4 seans tekrarlanması gerekir. Her cilt tipinin seans ihtiyacı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genç ciltlerde genellikle 3 seans yeterli olmaktadır. Daha yaşlı ciltlerde 5 seans gerekli olabilir.
 
GENÇLİK AŞISI KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
25 yaş ve üzeri kişiler gençlik aşısı için uygun adaylardır. Hamileler ve kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar, gençlik aşısı için uygun olmayabilir. Tedaviden sonra, enjeksiyon bölgesinde morluklar görülebilir ancak geçicidir ve kendiliğinden geçecektir.
Tedaviden sonra, hassasiyet oluşabileceğinden çok sıcak ve soğuk ortamlardan kaçınılması önerilir. Peeling de bir süre önerilmemektedir.
 
GENÇLİK AŞISI NE İŞE YARAR?
Bu tedavi, cilt dokusunun kalitesini arttırmaya ve dokuyu gençleştirmeye yardımcı olur. Kırışıklık ve ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerinin görünürlüğünü azaltır. Tedaviden sonra ortalama 14 gün içinde etkileri görülmeye başlar. Maksimum etkiler, ortalama 3.seanstan sonra görülmektedir. Tedaviden sonra, hastanın bol su tüketmesi tedavinin etkinliğini arttıracaktır.
 
GENÇLİK AŞISI FAYDALARI

 
GENÇLİK AŞISI HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?
Gençlik aşısı; yüz, boyun, el ve dekolte bölgelerindeki yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılır.
GENÇLİK AŞISI İÇERİĞİ
Pürüzsüzleştirici ve cilt sıkılaştırıcı etkileri bulunan gençlik aşısının temel bileşeni hyalüronik asittir. Ayrıca; A vitamini, E vitamini, C vitamini gibi cildin ihtiyacı olan temel vitaminler, mineraller, aminoasitler de içerir. Bu sayede;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source