Göz Çevresi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Ocak Medya

Eylül 8, 2022 0 Yazar: admin

Günde 100.000’den fazla göz hareketi yapıyoruz ve bunların çoğu saniyenin 1/100’ünden daha kısa sürede gerçekleşiyor. Kelimenin tam anlamıyla göz açıp kapayıncaya kadar! Sorun? Göz çevresindeki cilt, aynı zamanda vücudun en hassas bölgesidir. Yüzün geri kalan kısmındaki deriden 10 kat daha ince olduğu için yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yerdir. Buna her gün gözlerimizi kısıp ekranlarımıza bakarak geçirdiğimiz saatleri de ekleyelim. Bu durumda göz çevresindeki erken yaşlanmanın bir kişinin algılanan yaşını, 20 yıla kadar çıkarması şaşırtıcı değil.
C Vitamini: Bu kutsal kase bileşeni, kolajen üretimine, kırışıklıkların ve ince çizgilerin azalmasına ve göz çevresindeki cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. BioLumin-C Göz Serumunu deneyebilirsiniz. Bu şarjlı serum, Dermalogica’nın ultra kararlı C Vitamini kompleksini cildin en hassas bölgelerine ulaştırır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları kaynağında gidermek için aydınlatır ve sıkılaştırır. Sonuç, göz çevresinde daha parlak, daha sıkı ve daha esnek bir cilttir.
D’Glucosyl Gallik Asit: Daha az bilinen bir bileşendir. Koyu halkaları aydınlatmaya ve hassas göz çevresindeki cilde enerji vermeye çalışan, cildin doğal mikrobiyomu tarafından aktive edilir.
Deniz Suyu Özü ve Arktik Algler: Kırışıklıkların ve ağır torbaların oluşumunu önlemeye yardımcı olan tonlayıcı bir etkiye sahiptir.
Göz Çevresi Bakımında Yapılmaması Gerekenler
Fazla ürün kullanmayın. Göz ürününü kirpik çizgisine yakın uygulamayın. Gözlerinizi çok fazla ovmayın. Alkol bazlı ürünleri göz çevresine uygulamayın. Komedojenik içerikli ürünler kullanmayın. Böylelikle göz çevrenizi daha iyi koruyabilirsiniz.


Ocakmedya sizlere gündem, dünya, teknoloji ve spor hakkında seçkin haberler sunar.

Gizlilik Politikası
Künye
Iletişim: iletisim@ocakmedya.com
© Copyright – 1995-2021 Ocak Medya | Ren Medya Basın Yayın Reklam Sanayi Ticaret İthalat İhracat LTD ŞTİ` ne aittir

source