Göz çevresi için kafein mucizesi – Posta

Eylül 7, 2022 0 Yazar: admin

Kafein, piyasadaki birçok yeni cilt bakım ürününe, özellikle de göz kremlerine giren başka bir bileşendir.
Kahve çekirdeklerinden elde edilen kafein, hücreleri serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olan bir antioksidan olarak kabul edilir.
Kafeinli ürünler dolaşımı artırabilir ve cildi sıkılaştırarak ve daha uyanık görünmesini sağlayarak gerçekten canlandırır.
Kafeinli ürünler göz çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandırarak yorgun görünümün anında uzaklaştırır. Etkisi geçici olsa da düzenli kullanımda göz çevresindeki kılcal damarlarda rahatlama yaratır.
Bu da yorgun görünümden, koyu göz çevresinden kalıcı olarak kurtulmanıza destek olur. 
Kahve çekirdeklerinde bulunan kafein ve klorojenik asitler (CGA) , egzama, akne ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerinden kaynaklanan iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ancak göz çevrenizdeki hassas deri için bir çözüm arıyorsanız göz için özel üretilmiş kafein özlü ürünler denemeniz çok daha güvenli olacaktır. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source