Göz çevresindeki şişliklerden korunmak için ipuçları – Posta

Temmuz 30, 2022 0 Yazar: admin

Yaşlanma, yorgunluk, stres, yanlış beslenme ve diğer birçok faktör göz çevresinde rahatsız edici şişliklere neden olabilir. 
Bazı tıbbi durumların göz bölgesinde şişkinliğe neden olduğu bilinmektedir. Örneğin, bazı sağlık koşullarının, şişmiş gözler de dahil olmak üzere yan etkileri olduğu bilinmektedir.
Altta yatan bir tıbbi durumunuz yoksa, göz altı torbalarının ve göz çevresindeki şişliklerin görünümünü azaltmak mümkündür. 
İşte işinize yarayacak ipuçları…
Daha fazla uyumak genellikle söylemekten daha kolay olsa da, uyku eksikliği şişkin gözlerin en yaygın nedenlerinden biridir. Vücudunuz yeterince dinlenmiyorsa veya uyku kaliteniz düşükse, gözlerinizi yorgun ve şişmiş bırakabilir. 
Daha erken yatmanın mükemmel bir yolu, sağlam bir gece rutinine sahip olmaktır. Yatmadan önce daha düzenli ve uykuya hazır hissetmenize yardımcı olabilecek bir gece ve cilt bakımı rutini oluşturmak için zaman ayırın. 
Uyku kalitenizi artırabilir ve kabarık gözlerin görünümünü en aza indirebilir.  
Serin, karanlık ve temiz havaya sahip bir ortamda 8-9 saatlik uyku düzeni göz çevresindeki şişlikleri azaltacaktır.
Diyetiniz cildinizin sağlığında ve görünümünde büyük rol oynayabilir . Diyetiniz tuz ve sodyum bakımından yüksekse, gözlerinizin şişmesine neden olabileceğinden alımınızı azaltmayı düşünün.
Diyetinizi değerlendirin ve tuz veya sodyum oranı yüksek yiyecekleri kesmeye çalışın.
Bu yiyecekler genellikle patates cipsi, patates kızartması ve diğer paketlenmiş hazır yiyecekleri içerir.
Biraz bahar temizliği kimseye zarar vermez. Alerjiler, alerjenler ve toz akarları yüz ve göz bölgesinde şişliklere neden olabilir. 
Yatak takımlarınızı bir süredir derinlemesine temizlemediyseniz, şimdi iyi bir zaman olabilir. 
Çarşaflarınızı, tozu ve vakumu yıkayın ve bunun göz çevrenizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olup olmadığına bakın.
Şişmiş gözlerinizi sakinleştirmeye yardımcı olabilecek tonlarca ev ilacı vardır. En yaygın ve etkili ev ilaçlarından bazıları şunlardır:
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source