Göz çevresinin anında aydınlatıyor, ince çizgileri siliyor – Posta

Aralık 8, 2022 0 Yazar: admin

Posta.com.tr | Göz çevresi insanlarla ilk temas noktası gibidir, yüz bölgesinde ilk bakılan alandır. Oldukça hassas ve ince bir cilt dokusuna sahiptir. Göz çevresi mimikleri nedeniyle de kırışmaya çok müsaittir. Gülümsemenizi gösteren kaz ayakları aslında oldukça değerli olsa da erkenden derinleşerek bizi olduğumuzdan yaşlı göstermesini istemeyiz. Bu nedenle göz çevresi bakımı, özellikle hava kirliliği, toksit besinler ve kimyasallara maruz kalma ihtimalinin arttığı bu dönemde çok daha önemli hale gelir. 
Olduğunuzdan daha yaşlı görünmemek için göz çevresi bakımına önem verilmesi gerekir. 
2015 yılında Advanced Biomedical Research’te yayınlanan bir araştırmaya göre, göz bölgesi cildinde yüzünüzün ve vücudunuzun geri kalanı kadar çok yağ bezi ve kolajen bulunmaz, bu da onu kuruluğa, sarkmaya, çizgilere ve kırışıklıklara daha yatkın hale getirir
Gözlerinizin etrafındaki bölge, vücudunuzun en ince, en hassas bölgesidir. Ayrıca cildin en az yağ bezi olan bölgesi de göz çevresidir. Bu nedenle özellikle çok sağlıklı bir yaşam şekliniz yoksa güneşin zararlı ışınlarına karşı her gün önlem almıyorsanız, sigara, alkol ve hava kirliliği gibi toksinlere maruz kalıyorsanız, göz çevreniz doğal yaşlanma sürecinizden çok daha hızlı kırışacaktır.
Ayrıca, ince çizgiler gibi ilk yaşlanma belirtilerini göz çevresinde başlar. 
GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI İPUÇLARI
Göz çevresi bakımı için evde doğal çözümlere başvurabilir, göz çevresi için özel üretilmiş kozmetiklerden faydalanabilirsiniz. Göz çevresine iyi gelen yağlar, göz çevresi kremi seçimi ve kullanımı hakkındaki detaylara geçmeden önce göz çevreniz için bilmeniz gereken ipuçlarına bakalım…
Yüz yıkama jelleri ve köpüklerinin bazıları göz çevresi için uygun değildir. En sık yapılan hatalardan biri olarak ürünlerinizin göz çevrenize ve cilt yapınıza uygunluğunu kontrol edin. 


Evde uygulayacağınız doğal bir göz çevresi bakımına ihtiyacınızı varsa doğanın mucizesi bir çok yağ, maske ve çeşitli yöntemler imdadınıza yetişecektir. 
Göz altındaki torbalar, koyuluklar, şişlikler ya da tabi ki kırışıklıklar için en etkili ve en kolay yöntemi soğuk press uygulamasıdır. Doğru şekilde yapıldığında göz çevresindeki kan dolaşımını artırarak göz çevresinin kendi kendini iyileştirmesini sağlar. 
Yeşil çay, yüksek flavonoid içeriği nedeniyle evde doğal göz çevresi bakımı için sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda içeriğindeki antioksidanlar cildinize hassas bir detoks sağlar. Doğal maden suyu içeriğindeki mineraller göz çevrenizin beslenmesine olanak tanır. 
Chia tohumu göz çevresindeki cildin güçlenmesini ve nemlenmesini sağlar. Evde doğal göz çevresi bakımı için en iyi maskelerden biridir. Kırışıklıklara karşı kolajen etkisi yaratır. 
Evde doğal göz çevresi bakımı için en uygun doğal yağları tercih ederek en ideal şekilde beslenerek gergin, dolgun ve aydınlık kalmasını sağlayabilirsiniz. Göz çevresine uygun doğal yağlar arasında rezene, gül yağı, papatya  yağı yer alıyor. 
Rezene Yağı, topikal olarak kullanıldığında cildiniz için harikalar yaratabilen güçlü anti-inflamatuar bileşikler içerir. Tatlı badem yağı gibi taşıyıcı bir yağ ile karıştırarak kullanın.  
Üzüm çekirdeği yağı, hassas yapısı ve güçlü antioksidan içeriği ile göz çevresindeki ince çizgilerin azalması için oldukça etkilidir.
Gül yağı, göz altındaki şişlikleri veya ince çizgileri azaltır ve şişliğe neden olan ödemin atılmasını sağlar. Saf gül yağı bulmak kolay değildir, etkilerini görebilmek için saf olan yağlar arayın. 
Papatya, şişkinliği azaltmaya yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.  
Sandal ağacı yağı, etkili bir nemlendirici ve cilt aydınlatıcı yanıyla göz altındaki koyuluğu azaltmak için kullanılabilir. Doğrudan göz altlarına sürmeyin, taşıyıcı bir yağ ile karıştırabilirsiniz. Cildinizi nemli ve elastik tutmak için gül yağı ile birlikte kullanın. 
GÖZ ÇEVRESİ KREM SEÇİMİ
Hassas bir bölge olması, yumuşak bir nemlendiriciye ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. 
Göz çevresinde kırışıklıklarla etkin şekilde savaşmak için bir krem arıyorsanız  A vitamini türevi olan retinol içeren bir göz kremi tercih edebilirsiniz.

Aman dikkat! Retinol içeren bir göz kremi, retinol içeren tipik bir yüz kreminden farklı olacaktır. Bu nedenle göz çevrenize uyumlu olmayan güçlü retinol içeriklerini kullanırken göz çevresine temas ettirmeyin. 
Nemlendirme etkisi için göz çevresinde hyaluronik asit gibi bileşenler arayın. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler