Gözaltı morlukları için evde 4 kolay çözüm – Posta

Ekim 23, 2022 0 Yazar: admin

İlerleyen yaş ile birlikte kadınların en fazla yaşadığı sorunlardan birisi gözaltı morluklarıdır. Düzensiz beslenme, stres, uykusuzluk ve çeşitli hastalıklar gözaltında morluklara neden olabilir. Genetik ve çevresel nedenlerden ötürü oluşabilen gözaltı morluklarının sağlık açısından olmasa da estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Ayrıca gözaltı morlukları sadece bizi yorgun göstermez, aynı zamanda aşırı stres, kötü beslenme, hatta tükenmişliğin bir işareti olabilir.
GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?
Uykusuzluk, Akdeniz anemisi, demir eksikliği, burun ameliyatı, yorgunluk, aşırı tuz tüketimi, regl dönemi, yaşlanma ve daha sayamayacağımız birçok nedenden ötürü gözaltı morlukları oluşabilir.
Gözaltı morluklarından kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey sorunun nedenini bulmaktır. Nedenini bilmediğiniz hiçbir sorunu doğru şekilde çözüme kavuşturamazsınız.
 
 
“Göz altı morlukları nasıl giderilir?” diye düşünüyorsanız evde bazı değişiklikler yapabilir ve basit önerilere uyabilirsiniz. Göz altı morluklarının tedavisinden önce iyileşme görülmezse tıbbi yardım alınabilir. Göz altı morluklarının nasıl geçeceğine dair evde uygulayabilecekleriniz.
SAĞLIKLI BİR UYKU ÇOK ÖNEMLİ
Göz altı morluklarının sebebi sağlıksız ve yetersiz uyku olabilir. Uyku kaliteniz göz altı morlukları için belirleyicidir. Başınızın altına koyduğunuz fazla yastıkları kaldırmanız göz altı morlukları ve şişliklerin geçmesine yardımcı olabilir. Sırt üstü uyumaya çalışın.
YEŞİL ÇAY İLE KOMPRES UYGULAYIN
Evde kolayca uygulayabileceğiniz bazı doğal çözümler ile gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. Özellikle kendinizi yorgun ve uykusuz hissettiğiniz günlerde tükettiğiniz yeşil çayların poşetlerini çöpe atmadan gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde gözlerinizi dinlendirecek ve gözaltı morlukları için doğal çözümler arasında en iyisi olarak sizi bu dertten kurtaracaktır.

GÖZALTI İÇİN PATATES MASKESİ
Küçük bir patatesi bir boş kaba rendeleyin. Ardından 1 kaşık zeytinyağı ve 1 kaşık sütü ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımdan makyaj pamuğunun üzerine koyarak pamuğu gözlerinizin üzerine yerleştirin. Yaklaşık yarım saat bekletin. Yüzünüzü ılık su ile durulayın.
SALATALIK KOYUN
Salatalık, yorgun gözlerinize iyi gelip şişliğin azalmasında etkili olabilir. Salatalığı dilimleyip göz kapaklarınızın üzerine koyabilirsiniz. Salatalıktaki yüksek su ve C vitamini ile cilt beslenir ve nemlenebilir. Ayrıca salatalıkta bulunan silika maddesi sağlıklı dokular için önemli bir yere sahiptir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler