Güç bariyeri oluşturuyor! Cilt için adeta nem bombası – Posta

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizi dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirmek ve cilt sorunlarıyla daha kolay savaşabilmek için cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız gerekir. Neme doymuş bir cilt sağlıklı bir cilt demektir. Bu sebeple cildinizin kuruluğunu önleyecek nemlendirici maskeleri cilt bakım rutinine dahil etmeniz gerekir. Evde çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz nem kaynağı maskeleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
BALLI AVOKADO MASKESİ
Cildi nemlendirmek denildiğinde akıllara ilk olarak ballı avokado maskesi geliyor. Avokado, içerdiği çok sayıda vitamin, mineral ve faydalı yağ asitleriyle cilt için oldukça etkili bir nemlendiricidir.
Bal ise cildi besler ve hücrelerin kısa sürede onarılmasına yardımcı olur. Bu iki muhteşem malzeme bir araya geldiğinde cilt için harika etkiler yaratır.
BALLI AVOKADO MASKESİ NASIL YAPILIR?
Yumurta içerisinde bol miktarda protein barındırır. Önemli mineraller bakımından da çok zengin olan yumurta cildi besler ve onarır.
Solgun, sağlıksız, yorgun ve mat cildinizi kısa sürede canlandırır. Cilt için muhteşem bir nem kaynağıdır. Cilt kuruluğunu tamamen ortadan kaldırır. Cildi her zaman nemli tutarak güçlü hale getirir. Cildinizin yumuşamasına destek olur.
YUMURTA MASKESİ NASIL YAPILIR?
Muz maskesi düzenli kullanıldığında cilt lekelerinin görünümünü azaltır. Koyu lekelerin görünümünü hafifletir. Muz içerisinde A, B ve E vitamini barındırır. Bu sayede cildi besler. Cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olur.
Muz maskesi cilde nem depolar. Cildin erken yaşlanmasının önüne geçer. Muz maskesi ile cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.
MUZ MASKESİ NASIL YAPILIR?
Aloe vera bitkisinin yapraklarını kestiğinizde, içinde jel kıvamında bir sıvı olduğunu görürsünüz. Bu sıvı cilt bakımı için harika özellikle taşır.
Aloe vera içerisinde bol miktarda A, C, E ve B12 vitamini içerir. Cilt kızarıklıklarına ve kusurlarına iyi gelir. Güzellik rutinine aloe vera dahil etmek cildinizi harika bir şekilde nemlendirmenizi sağlar.
ALOE VERA MASKESİ NASIL YAPILIR?
Günlük cilt bakım rutininizi aksatmadan uyguladığınızda cildinizin nemini korumuş olursunuz.
Not: Haftada 1 ya da 2 kez mutlaka peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerden arındırın. Cilde nem depolayan maskeleri haftalık cilt bakım rutininize dahil edin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler