Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

Haziran 16, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Gül suyu maskesi nasıl hazırlanır?

Eski çağlardan bu yana cilt bakımı ve güzellik için kullanılan gül suyu, sivilceleri gidermek üzere de kullanılabilmektedir. Antiseptik özelliği ile sivilceleri etkili bir şekilde kurutan gül suyu, cildin temizlenip arındırılması ve yumuşaması için maske halinde kullanılabilir. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz doğal tariflerde kullandığınız gül suyunun doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

Gül suyu maskelerini cildinize uygulamadan önce ılık su kullanarak cildinizi iyice temizlemelisiniz. Bu sayede cildinizdeki krem ve losyonlardan kurtulduğunuzdan emin olmuş olursunuz. Gül suyu maskesi, temiz haldeki cilde uygulanmalıdır.

Gül suyu maskesi içindekiler;

Sivilcelerden kurtulmak için hazırlayacağınız maskede ihtiyacınız olan malzemeler (100 ml gül suyu 2 yemek kaşığı bal 2 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı E vitamini yağı). Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve bir parça pamuk yardımıyla karışımı sivilcelerinizin üzerine sürün. 5 dakika kadar uyguladıktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere tekrarlayarak kullandığınızda cildinizdeki sivilcelerin azalmasını ve cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

gül suyu maskeleri

Gül Yağı Kullanarak Sivilcelerden Kurtulmak

Gül yağı kullanarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız malzemeler (2 su bardağı damıtılmış su, Taze gül yaprakları, 1 su bardağı (yaklaşık 8 ila 10 gül) % 100 saf gül yağı). Gül yaprakları taze olmalıdır. Bir tencerenin içine taze yaprakları koyun ve üzerine damıtılmış suyu ekleyip kısık ateşte yarım saat kadar kaynamaya bırakın. Sürenin sonunda karışıma birkaç damla gül yağı ekleyip soğuması için bir müddet bekleyin. Karışım soğuduğunda spreyli bir şişenin içine doldurun ve günde iki kere karışımı sivilcelerin üzerine sıkıp parmaklarınızla ovalayın. Sivilcelerinizden kısa bir süre içinde kurtulmanızı sağlayacaktır.

Gül Yağı Sivilce Maskesi

Gül kullanarak hazırlayabileceğiniz bir başka sivilce maskesi için ihtiyaç duyacağınız malzemeler (6-8 adet Gül yaprakları 2 yemek kaşığı Gül suyu 1/2 çay kaşığı Gül uçucu yağı 3 yemek kaşığı organik bal). Suyun içerisinde gül yapraklarını 3 saat kadar bekletin. Sürenin sonunda gül yapraklarını gül suyunun içinde ezin ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Ardından bu karışımı 20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Macun kıvamına gelmiş haldeki maskeyi öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 2 yada 3 kere bu uygulamayı tekrarlayarak sivilcelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler