Günde 1 damlası güneş lekelerini yok ediyor! Bebek gibi bir cilde sahip olmak için… – Sabah

Ekim 6, 2022 0 Yazar: admin

Düzenli olarak kullandığınızda büyük farklar yaratacak doğal yağların arasında ise şunlar bulunuyor…

KUŞBURNU YAĞI
Sadece güneş lekeleri değil, donuk cilt, dudaklarda renk değişikliği veya sivilce izleri söz konusu olduğunda kuşburnu yağı oldukça yardımcı olabilir. Saf kuşburnu tohumu yağı, cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırarak parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Bu yağ, ciltteki kızarıklığı da azaltabilen yağ asitleri ile de cildi derinlemesine nemlendirir.

ÇAY AĞACI YAĞI
Çay ağacı yağının en önemli etkileri arasında güneş lekelerini, yara izlerini önlemenin yanında cildin hızla iyileşmesini sağlamak da bulunuyor. Bir lekedeki ve cilt yaralanmalarındaki zararlı bakterileri yok ederek çok daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur, iz kalmasını engeller. Koyu lekelerin, pigmentasyonun ortadan kaldırılmasına ve sivilcelere neden olan bakterilerin yok edilmesine yardımcı olmak için günlük rutininize ekleyebileceğiniz bir yağdır.

Çay ağacı yağı uygulaması, akne lezyonlarına bağlı post-inflamatuar hiper-pigmentasyonu azaltmak, koyu lekelerin ve akne izlerinin gelişmesini önlemek için etkili bir tedavidir.
SARDUNYA YAĞI
Sardunya yağı, özellikle güneş lekeleri başta olmak üzere akne izleri, koyu lekeleri ve ciltteki renk değişikliğini azaltılmasına yardımcı olan anti-inflamatuar özellikler içerir. Sardunya yağı yara izlerini, lekeleri ve koyu noktaları aydınlatmada çok etkilidir. Doğal bir antioksidan ve antienflamatuar olarak hasarlı cildi iyileştirmeye yardımcı olur.

source

Linkler