Günde 30 dakika yüz yogası, 8 haftada belirgin etki ediyor! – Posta

Ağustos 24, 2022 0 Yazar: admin

Yüz yogası egzersizleri doğru tekniklerle yapılırsa, araştırmalar bu egzersizlerinin cildin esneklik ve parlaklığını artırarak, kırışıklıklarla mücadelede güç kazandırdığını gösteriyor. Düzenli uygulandığında ciltte gözle görülür bir dönüşüm yaratan egzersizler, cilde ihtiyacı olan ışıltıyı verirken stres ve düzensiz uyku sorunlarının ortadan kaldırılmasında da destekleyici bir rol üstleniyor.
Uyuyan kasları harekete geçiren, yorulan kasları gevşeten egzersizlerden oluşan yüz yogası cildin esnekliğini artırarak kırışıklıkların giderilmesini destekliyor. “Vücudun yüzden başlayıp omuza kadar uzanan bölgesini kapsayan yüz yogası egzersizleri, düzenli ve doğru tekniklerle uygulandığında cilt yüzeyinde gözle görülür bir dönüşüm yaratabiliyor. Sözün özü; “Yüz yogası faydalı mı, yüz yogası egzersizleri gerçekten işe yarıyor mu?” diye soruyorsanuz, araştırmacılardan güzel haber var! Amerika’da Northwestern Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, günde 30 dakikalık yüz yogası egzersizlerinin, 8 haftanın sonunda yanak ve yüz kaslarını güçlendirerek yüze daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırdığını gösteriyor.
Yüz kasalarını gevşetirken güçlendiren yoga egzersizlerinin yüze daha esnek, diri ve taze bir yapı kazandırdığını kaydeden Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu, “Daha pürüzsüz, canlı ve genç bir yüze kavuşmak yalnızca medikal estetik uygulamalarla sınırlı değil. Doğal yolla yaş almanın etkileriyle savaşta cilde yardımcı olan yüz yogası, güzellik rutinine bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Kaş çatma, alın, dudak ve kaz ayağı çizgileri gibi yüzün endişe merkezlerini hedefleyen egzersizler, yalnızca cilt yüzeyinde değil bütünsel sağlıkta da iyileştirici bir etki yaratıyor. Düzenli yüz yogası egzersizleri cilde ihtiyacı olan ışıltıyı verirken stres, endişe ve düzensiz uyku sorunlarının ortadan kaldırılmasında destekleyici bir rol üstleniyor” diye belirtti.
YÜZ YOGASI DOĞRU TEKNİKLERLE DÜZENLİ OLARAK YAPILMALI!
18 yaşın üstündeki herkesin uygulayabileceği egzersizler, uzmanların denetiminde doğru tekniklerle düzenli yapıldığında verimli sonuçlar veriyor. Evde bilinçsizce yapılan bu tür egzersizler, sağlık açısından bir tehlike yaratmasa da maalesef boşa giden bir zamandan öteye geçemiyor. Cildin doğru noktalarına uygulanmayan egzersizlerin rahatlatıcı cilt masajından bir farkı kalmıyor.
Yüz yogası nedir? Yüz yogası nasıl yapılır, etkileri nelerdir?
HABER ÖNİZLEMESİ
Yaş ilerledikçe yüzdeki kaslar gevşemesi ve cildin alt yüzeyindeki kolajen ve yağ dokusunun azalmasıyla birlikte cilt kaslarının sıkılığını yitirmesi kadınların en büyük problemi. Bedenimizin her köşesindeki kaslar üzerinde etkisini gösteren yoganın yüz için de son derece etkili teknikleri bulunuyor. Düzenli olarak yapılan yüz yogası sayesinde birkaç hafta sonrasında ciltte ve kaslardaki gerginliği hissetmek mümkün. İşte günde 15-30 dakikanızı alacak ve yüzünüzü genç tutacak birkaç temel yüz yogası hareketi.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler