Güneş lekeleri için en etkili 3 doğal yağ – Posta

Ekim 14, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizi güneşten koruyamadığınızda koyu lekeler, kırışıklıklar ve ciltte tahriş meydana gelir. Cildiniz olduğundan daha yaşlı görünür.
Güneş lekeleri sebebiyle cildinizde ton eşitsizlikleri oluşur. Güneş lekelerinden şikayetçiyseniz bitkisel yağlara bir şans verebilirsiniz. Lekeleri hafifleterek cilt tonunu eşitleyen doğal yağları Posta.com.tr okurları için derledik.
GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı cilt için adeta bir nem kaynağıdır. Cilde ihtiyacı olan nemi verir. Cilt kuruluğunu engeller. Zeytinyağı cilt bariyerini güçlendirerek cildi dış etkenlere karşı korur.
Zeytinyağı güneş ışınları sebebiyle ciltte oluşan koyu lekelerin görünümünü hafifletir. Cilt tonunu eşitleyerek daha aydınlık bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.
Zeytinyağı içerisinde bulunan E vitamini sayesine cilt hücrelerini onarır. Cildi tazeler ve yeniler. Haftada 2-3 kez güneş lekelerinin üzerine zeytinyağını sürerek 10-15 dakika bekleyin ve ardından durulayın. Düzenli kullandığınızda güneş lekelerinin azaldığını göreceksiniz.
Sarı kantaron yağı antibakteriyel özelliklere sahip olduğu içi cilt üzerindeki yara ve yanıkların tedavisinde de çok fazla kullanılır.
Sivilce lekeler, güneş lekesi gibi sorunların üzerinde etkilidir. Sarı kantaron yağı hücrelerin yenilenmesine destek olarak cilt lekelerinin görünümünü azaltır.
Düzenli kullanılan sarı kantaron yağı cilt lekelerini zamanla açar. Ancak sarı kantaron yağını kullanırken dikkatli olmak gerekir.
Temiz cildinize bir pamuk yardımıyla kantaron yağını uygulayın. Uygulama sırasında cildinizi hafifçe ovun ki yağ her yere güzelce yayılsın. Bu işlemi her akşam yatmadan önce temiz cildinize uygulayın ve durulamadan yatın. Sabah uyandığınızda cildinizi arındırın.
Eski çağlardan beri biberiye yağının cilde faydası saymakla bitmez. Biberiye yağı antioksidan açısından zengin bir yağdır.
Cilt bakımında sabit bir yağ ile seyreltilip uygulandığı takdirde cilt üzerinde oluşan sivilce ve akne oluşumlarını yatıştırmaya, cilt lekelerinin giderilmesine ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur. Doğru ve düzenli kullanıldığında güneş lekelerinin görünümünü hafifletir. Cilt tonunu eşitleyerek cildin aydınlık görünmesine yardımcı olur.
Ancak biberiye yağı, uzun süreli kullanımlarda ciltte tüylenmeye neden olabilir. Bu sebeple çok uzun süre kullanılması önerilmez.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler