Güneş lekeleri tarihe karışıyor! Bu 5 doğal ev yapımı maskeyle güneş lekeleri dert olmaktan çıkacak – KARAR

Eylül 16, 2022 0 Yazar: admin

Plaja küçük bir turistik gezi, cildiniz bronzlaşmış olarak eve dönene kadar eğlencelidir. Fakat güneşin zararlı ışınları zaman zaman cildimizde lekeler oluşmasına sebep olur. Peki bu güneş lekelerinden fazla para harcamadan evde nasıl kurtulabiliriz?
Bizden farklı olarak güneşin asla tatilde olmadığını sık sık unuturuz. Güneşe daha uzun süre maruz kalmak bronzlaşmaya neden olur ve çoğumuz yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki bronzluktan hoşlanmayız. Ancak bronzluktan kurtulmak zordur. Güneşe uzun süre maruz kaldığımızda bronzlaşırız. Bronzlaşma, beceri hücrelerine zarar verir ve yaşlanma sürecini hızlandırır. Basit bir deyişle, bronzlaşma, güneşe aşırı maruz kalmaktan kaynaklanan daha koyu tenlidir.
İçindekiler:
2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ve 2 yemek kaşığı gül yaprağı tozu ekleyin ve bu karışımı 3-4 çay kaşığı domates suyu ve yarım çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile karıştırın. İnce bir macun oluşana kadar karıştırın. Daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt için bunu yüz maskesi olarak kullanın.
İçindekiler:
3 yemek kaşığı Multani Mitti, 4 yemek kaşığı domates suyu ve yarım yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu birlikte ekleyin. Cildinizi temizlemek için tüm malzemeleri bir kapta birleştirin ve uygulamadan önce iyice karıştırın.
İçindekiler:
2 yemek kaşığı hindistan cevizi tozu ve 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozunu karıştırın ve buna domates suyunu ekleyin. Etkilenen tüm bölgelere uygulayın ve soğuk suyla durulamadan önce 15-20 dakika bekletin.
İçindekiler:
Bir kırık Aloe Vera yaprağı
Kırık bir Aloe Vera yaprağını vücudunuzun lekelenmiş bölgelerine sürün. Durulamadan önce 15 dakika bekletin.
İçindekiler:
Bir kaseye biraz taze limon suyu sıkın ve büyük bir kaşık bal ile bir tutam şeker ekleyin. Yayılabilir bir kıvam elde edilene kadar iyice karıştırın, ardından tüm etkilenen bölgelere uygulayın. Çıkarmadan önce kuruması için 20 dakika bekleyin. Duşa girin ve sıcak suyun buharının tüm vücudunuzu kaplamasına izin verin. Limon-bal-şeker karışımını ılık suyla durulamadan önce 3-5 dakika dairesel hareketlerle ovalayın.

source