Güneş lekelerine iyi gelen yağlar nelerdir? Güneş lekeleri nasıl geçer? Güneş lekeleri için doğal yöntemler nelerdir? – Posta

Ağustos 7, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri zaman zaman herkes için problem olan cilt sorunlarının başında geliyor. Yaz aylarında özellikle çok fazla güneşe maruz kaldığınız zaman cildinizde güneş lekeleri oluşabiliyor. Güneş sonrası oluşan cilt lekelerinden doğal yağlar kullanarak kurtulabilmeniz mümkün. İşte cilt lekelerini anında geçiren mucizevi o yağlar…
SARI KANTARON YAĞI
Sarı kantaron yağı cildi yenileyerek sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar. Sarı kantaron yağı antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için cilt üzerindeki yara ve yanıkların tedavisinde de çok fazla kullanılır. Cilt üzerinden oluşan sorunların giderilmesi için sarı kantaron yağı adeta bir kurtarıcı görevi görür. Cilt üzerinde oluşan tahrişleri ve yaraları anında tedavi eder. Ayrıca yanık sonucu ortaya çıkan izlerin giderilmesi için kullanılır.
Sarı kantaron yağı kan akşını artırır ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Cildi yatıştırıcı özelliğiyle cilt üzerinde oluşan kızarıklıkları giderir. Güneş yanıklarına ve ciltteki güneş lekelerin yok olmasını sağlayan kantaron yağı cilt renginin açılması için de kullanılır. Sarı kantaron yağının özellikle çok koyu lekeler üzerinde etkisi fazladır ve bu lekeleri zaman içerinde giderir.
Zeytinyağı cilt gözeneklerinizi açar ve daha berrak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Özellikle makyaj yapan kadınların ya da dış etkenlere maruz kalan insanların zaman içinde gözeneklerinde kirler birikir. Gözle görülmesi oldukça zor olan ancak cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanmasına neden olan birikintiler, cildimizin hava almasını ve beslenmesini engeller.
Zeytinyağı önemli bir nem deposudur. Bu nedenle cildi nemlendirerek güzelleştirdiği gibi kuruluk nedeniyle ciltte oluşan kırışıklıkların da önüne geçer.
Güneş ışınları bazı ciltlerde lekelenmeye neden olabilir. Bu lekelenmelerin oluşumunun önlenmesinde ve oluşan lekelerin azaltılmasında zeytinyağı çok fazla kullanılır.
Çay ağacı yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor. Çay ağacı yağı özellikle sivilceleri tedavi etme özelliği ile biliniyor. Akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının oluşumunu engelliyor, oluşmuş olanlarınsa iyileşme sürecini hızlandırıyor. Ayrıca düzenli kullanıldığında sivilce sonrası oluşan lekeleri de gideriyor.
Çay ağacı yağı özellikle güneş sonrası oluşan lekeler üzerinde de çok etkili. Düzenli olarak kullanıldığından ciltte oluşan lekelerin rengini açıyor. Cildin tonunu eşitliyor. Böylelikle daha pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.
Doğal yağları cilde uygularken birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekir.
Sarı kantaron cilde nasıl uygulanır; Temiz cildinize bir pamuk yardımıyla kantaron yağını uygulayın. Uygulama sırasında cildinizi hafifçe ovun ki yağ her yere güzelce yayılsın. Bu işlemi her akşam yatmadan önce uygulayın ve sabah ılık su ile yıkayın. 1 ay boyunca uygulamaya devam edin.
Zeytinyağı cilde nasıl uygulanır; Gece yatmadan önce temiz cildinize çok az miktarda zeytinyağını sürün. Sabah uyandığınızda günlük temizleyiciniz ile cildinizi arındırın. Her akşam yatmadan önce bu işlemi uygulayın.
Çay ağacı yağı cilde nasıl uygulanır; Çay ağacı yağını cildinizde sorunlu olan bölgelere az miktarda sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra uygulanan bölgeyi su ile temizleyin. Günde 1 defa uyguladığınızda cilt lekelerinizin açıldığını göreceksiniz.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler