Güneş lekelerini açan doğal yağlar nelerdir? Güneş lekeleri nasıl … – Posta

Aralık 26, 2022 0 Yazar: admin

Güneş sonrası cilt üzerine oluşan koyu lekeler cildin kusursuz görünümünü bozar.
Güneş lekelerini açmak ve cilt tonunu eşitlemek için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Bazı doğal yağlar cilt hücrelerini yeniliyor, cildi aydınlatıyor ve lekelerin görünümünü azaltıyor. Güneş lekelerini açan doğal yağları bu yazımızda bulabilirsiniz.
ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı cilt için doğal nemlendirici görevi görür. Cildi dış etkenlere karşı güçlendirir ve hasar görmesini engeller. Cilt üzerindeki sivilce, akne ve güneş lekelerini açar. Cildi besler ve onarır.
Zeytinyağı cildi canlandırır ve aydınlık bir görünüm verir. Güneş ışınlarının cilde verdiği hasarı toparlar.
Sarı kantaron yağı, antibakteriyel özelliği sayesinde cilt üzerindeki kusurları giderir. Sivilce, akne ve siyah nokta sorunuyla savaşır. Cilt lekeleri üzerinde en etkili olan doğal yağlar arasında sarı kantaron yağı yer alır.
Sarı kantaron yağı, ciltte meydana gelen tahriş ve yaraları tedavi eder. Yüzdeki izleri giderir.
Cilt hücrelerini yenileyerek lekelerin görünümünü azaltır. Güneş yanıklarına ve ciltteki güneş lekelerin yok olmasını sağlayan kantaron yağı cilt renginin açılması için de kullanılır.
Çay ağacı yağı cilt bakımında son sık kullanılan doğal yağar arasında yer alır. İçerisindeki bileşenler sayesinde çay ağacı yağı, cilt yüzeyinde meydana gelen tahriş, kızarıklık ve yaraları iyileştirir. Sivilce ve akne sorununu ortadan kaldırır.
Çay ağacı yağı özellikle güneş sonrası oluşan lekeleri ortadan kaldırır. Cilt tonunu eşitler. Cildi aydınlatır. Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Güneş lekelerini açmak için doğal yağları doğru bir şekilde kullanmanız gerekir;
Zeytinyağı cilde nasıl uygulanır?
Sarı kantaron yağı cilde nasıl uygulanır?
Çay ağacı yağı cilde nasıl uygulanır?
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler