Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı? Adım adım doğru cilt bakımı – Posta

Temmuz 16, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin bakımlı ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız günlük cilt bakum rutininizi aksatmadan uygulamanız gerekir. Cildiniz her gün dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Cildinizi korumak ve kirlerden arındırmak için günlük olarak bir cilt rutini belirlemeniz gerekir.
CİLT BAKIMINININ BİRİNCİ ADIMI: CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN
Cildinize bakım yaparken ilk adımınız cildinizi temizlemek olmalı. Her gün sabah ve akşam cildinizi temizleyin. Özellikle uyumadan önce cildinizi makyajdan derinlemesine arındırın.
Cildinizi temizlemek için sadece su yeterli gelmez. Cildinizi temizlemek için cilt tipine uygun bir jel yada köpük belirlemelisiniz.
Cildinizi jel ya da köpük yardımıyla temizledikten sonra ikinci adım olarak tonik uygulamasına geçmeniz gerekir. Bazen cildinizi sadece temizleyici kullanarak yıkamanız yeterli gelmez. Cildinizi arındırmak için tonik kullanmanız gerekir.
Özellikle yeni geliştiren tonikler sadece cilt temizliği ile yetinmeyip ciltte istenmeyen farklı oluşumlara karşı bakım desteği de sunabiliyor. Yani gözenek probleminiz varsa tonik kullanarak sıkılaştırabilirsiniz.
Cilt bakım serumları erken yaşlanmayı önler. Ciltteki pürüzleri giderir ve aydınlık bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Cilt lekelerini açarak cildinizin tonunu daha eşit hale getirir. Bu sebeple cilt bakım serumları günlük cilt bakımının vazgeçilmez ürünleri arasında yerini alır.
Cildin en derin tabakasına inerek cildi besleyen serumları cildinizi temizledikten ve tonikle arındırdıktan sonra uygulamanız gerekir.
Göz çevresi yaşınızı her zaman ele verir. Bu sebeple günlük olarak göz çevrenizin bakımına özen göstermeniz gerekir.
Çok ince ve hassas yapısıyla sarkmaya en yatkın olan göz altı ve çevresinin daha sıkı bir yapıya kavuşması için göz çevresi için üretilen kremleri kullanabilirsiniz.
Cilt tipiniz karma, yağlı, hassas ya da kuru olabilir. Cilt tipinizi iyi belirleyecek cildinize uygun bir nemlendirici edinmelisiniz. Günlük cilt bakımının son aşaması olarak cildinize mutlaka nemlendirici uygulamanız gerekir.
Düzenli olarak kullanılan nemlendiriciler cildin erken kırışmasını önler ve cilt bariyerini dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler