Hafta sonu için özel cilt bakımı! 10 dakikada canlı cilt için… – Posta

Temmuz 31, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin her zaman ışıl ışıl parlamasını ve aydınlık olmasını istiyorsanız hafta sonu özel bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildi yoğun nem bakımına alarak cilt kusurlarını ortadan kaldırabilir ve cilt bariyerini daha güçlü hale getirebilirsiniz.
İşte bu 2 günlük tatilde cilde doğal ışıltısını kazandırmak için ipuçları…
GÜNE CİLDİNİZİ TEMİZLEYEREK BAŞLAYIN
Etkili bir cilt bakımı için cildinizi temizlemeniz gerekir. Hafta boyunca dış etkenlere maruz kalan cildinizi derinlemesine temizlemek için önce cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü seçin.
Cildi aşırı kurutmayan bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırın. Ardından da sıkılaştırıcı ve temizleyici bir tonik kullanın. Tonikler gözenekleri derinlemesine temizler ve sıkılaştırır. Böylece kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cildinizin ışıl ışıl ve aydınlık görünmesini istiyorsanız pratik kağıt maskelerden yararlanabilirsiniz. Cilt bakım rutininin vazgeçilmez ürünlerinden olan kağıt maskeler cildin tüm yorgunluğunu atlamanızı sağlar. Haftada 1 kez kağıt maskelerle bakım yaptığınız zaman cildinizi anında neme doyurabilirsiniz.
Cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan, cildi nemlendirip güçlendiren, canlı bir görünüm kazandıran bu kağıt maskeler cildinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Böylece ışıl ışıl ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz.
Hafta sonu cildinizi biraz olsun şımartmak için cildinize masaj yapabilirsiniz. Hafifçe cildinize yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandırarak cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Cildinize masaj yaparken nemlendirici kremlerden de destek alabilirsiniz.
Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi cildinizi temizledikten sonra masaj yaparak uygulayın. Nemlendiriciler cildi besleyerek onarmanıza yardımcı olur. Cildi güçlendirir ve cilt sorunlarının ortaya çıkmasını engeller.
Hafta içi yoğunluktan dolayı çok fazla saatler uyuyamıyor olabilirsiniz. Hafta sonu uyuyamadığınız saatlerin acısını çıkarmak için daha genç uyandığınız bir gerçek.
Ancak uykuyu biraz fazla kaçırınca göz çevremizdeki koyu halka görünümü daha da belirginleşiyor, gözler daha yorgun görünüyor. Bunu önlemek için göz çevresi bakımı yapmak şart oluyor.
Göz çevrenizin ihtiyacına göre kullanacağınız bir göz kremi ile göz çevrenize bakım yapabilirsiniz. Bu kremler koyu halkaları, kırışıklıkları ve göz altı torbalarını gideriyor. Göz çevrenize nazik dokunuşlarla masaj yaparak uygulayacağınız bu kremlerle hafta sonu bakımını tamamlayın.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler