Haftalık cilt bakımı için öneriler! 10 dakikada hücreleri yeniliyor – Posta

Eylül 14, 2022 0 Yazar: admin

Derleyen: Aydan Durak/ Posta.com.tr
Sağlıklı ve aydınlık bir cilt için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Günlük cilt bakım rutininin dışında her hafta uygulayacağınız bazı yöntemler sayesinde cildinizi tamamen yenileyebilirsiniz. Sadece haftada 1 kez yapılan bu uygulamalar sayesinde bebek gibi kusursuz bir cildiniz olabilir.
İşte kusursuz bir cilt için haftada 1 kez mutlaka yapmanız gerekenler;
BUHAR BANYOSU
Buhar banyosu, tıkanmış gözenekleri açar. Cildi yağ ve kirlerden arındırır. Buhar banyosu gözenekleri temizlediği için sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu engeller. Yüzdeki kasları rahatlatır ve kan dolaşımınızı hızlandırarak cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Bu sebeple haftada 1 kez mutlaka cildinize buhar banyosu uygulamanız önerilir.
Evde buhar banyosu nasıl yapılır?
Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmanız gerekir. Peeling yaparak cildin alt katmanlarında yer alan yeni hücrelerin canlanmasını sağlayabilirsiniz.
Peelingler cilt hücrelerini onararak sivilce, leke ve siyah nokta oluşumunu ortadan kaldırır. Bakım ürünlerinin cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlar.
Peeling yapmak cildin kırışmasını, gözeneklerin genişlemesini engeller. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olarak canlı ve parlak görünmesine destek olur. Bu sebeple haftada 1 ya da en fazla 2 kez düzenli olarak cildinize peeling yapmanız gerekir.
Tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak ve cildi yeniden yapılandırmak için doğal maskelere bir şans verebilirsiniz.
Kuru, yağlı ve hassas ciltler için ayrı ayrı hazırlayacağınız maskeler ile cildinize aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Doğal maskeler ile cildinizi tamamen yenileyebilirsiniz.
Kuru ciltler için maske;
Yağlı ciltler için maske;
Hassas ciltler için maske;
Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Nemsiz bir ciltte kuruluk, kaşıntı, pul pul dökülme, tahriş ve kırışıklık gibi gözle görülür sorunlar ortaya çıkar.
Her gün cildinizi nemlendiriyor olsanız bile haftalık olarak yapacağınız bakımlarda cildinizi neme doyurmanız gerekir.
Cildi tam anlamıyla nemlendirmek için cilt tipinize uygun nemlendiricileri kullanmanız önerilir. Kuru ciltlerin daha yoğun nemlendiricileri kullanması gerekir.
Yağlı ciltlerin ise su bazlı olan yağsız nemlendiricileri kullanması önerilir. Her hafta cildi neme doyuran kağıt maskeleri bakım rutininize dahil etmekte cildi nemlendirmenize yardımcı olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source