Hassas ciltler için güzellik sırları – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 15, 2022 0 Yazar: admin

hassas bir cilt tipine sahip olabilirsiniz, bunu netleştirmek ve önlem alabilmek için bir dermatologa başvurabilirsiniz. 
Hassas cilt tipine sahip olabilirsiniz ancak tüm bu sorunları yaşamak zorunda değilsiniz, cildinizi tanıyarak doğru bir bakım ile cilt bariyerinizi güçlendirebilirsiniz. Cildiniz pürüzsüz ve ışıl ışıl olabilir. 
Hassas cilt tipi kesinlikle ekstra bakım ve özen ister. 
Peki, neler yapabilirsiniz. İşte hassas cilt tipi bakımına dair bilmeniz gerekenler… 
 
 
Hipoalerjenik ürünler, hassas ciltler iiçin harikadır, değil mi? Hayır, her zaman değil…  “Hipoalerjenik” kelimesini yöneten federal standartlar olmadığından, bu iddiayı taşıyan ürünler her zaman hassas ciltler için uygun değildir.Hassas cilt tipi sorunları oldukça karmaşıktır ve her ürün sizin sorununuz karşılamıyor olabilir.
Önce Test Edin, sonra uygulayın. Yeni bir ürün kullanırken, uygulamadan önce daima küçük, göze çarpmayan bir cilt parçası üzerinde (kulağınızın arkası gibi) bir yama testi yapın. Tahriş, kızarıklık veya diğer cilt çatlakları belirtileri için en az 24 saat bekleyin. 
Aslında sadece hassas ciltler için değil, güneş foto-yaşlanmaya neden olur ancak cildinizin bariyerini güçlü tutmak ve kızarıklardan kurtulmak için her gün güneş kremi uygulayın. Güneş altındayken koruyucunuzu sık sık yenileyin.  
Oksibenzon, oktilkrilen ve oktinoksat gibi kimyasal güneş kremlerinden daha az reaksiyona neden olma olasılığı daha düşük olan çinko oksit ve titanyum dioksit gibi fiziksel aktif bileşenlere sahip güneş koruyucuları arayın.
Hassas ciltler için formüle edilmiş, makyajı veya kiri çıkarmak için sert bir şekilde ovalamanızı gerektirmeyen temizleyiciler seçin. Günde 2 defa temizleyin ancak nazik olun. Kurularken cildinizi sürttürmeyin. Maksimum emilim için hemen nemlendirici uygulayın.
Cildi su kaybından korumak ve kirlilik ve rüzgar da dahil olmak üzere günlük çevresel faktörlerin saldırısına karşı sağlıklı bir cilt bariyerini korumak için hem sabah hem de gece dikkatli bir şekilde nemlendirin.
Dikkate alacağınız bu ipuçları hassas cilde bakım yapmak için ve onu korumak için oldukça önemlidir. Bununla birlikte hassas cildiniz için güçlendirici doğal yöntemler arıyorsanız, hassas ciltlere uygun bazı maskeleri haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz. 
İşte, hassas ciltler için yoğun bakım ve en ideal bileşenler ve maskeler… 
 
 
 
 
 
Yüz maskeleri , cilt bakım rutininizi güçlendirmek için yüksek konsantrasyonda aktif içerik sağlar. Kızarıklık veya kuruluk gibi belirli hassasiyet semptomlarını hedeflemek ve nem bariyerini yenileyerek cildinizin genel hassasiyetini azaltmak için bileşenler içeren nazik bir yüz maskesi seçebilirsiniz. 
Kuru, hassas ciltler için en iyi maskeler nemlendirici jel, krem ​​veya kağıt maskelerdir.
Nemlendirici bir maske, nemi çeken veya hapseden aktif bileşenlerle cildin doğal koruyucu bariyerini geliştirir ve cildin en üst tabakasını onarmak için hücresel büyümeyi destekler.
HASSAS CİLTLER İÇİN EN İDEAL BİLEŞENLER
Evde hassas cilt bakımı nasıl yapılır? Hassas ciltler için evde yapılacak maskeler nelerdir? 
 
YULAF EZMESİ VE BAL YATIŞTIRICI YÜZ MASKESİ
Hassas ciltler için en çok tercih edilen yüz maskesi yulaflı olanlardır.
Bu maskede, kuru, hasarlı ciltte kızarıklığı azaltmak için cildi sakinleştirici yulaf ezmesi ve antibakteriyel bal kullanır.
Nasıl Uygulanmalı?
Sıcak su ve yulaf ezmesini bir kapta karıştırın; yulaf ezmesi yumuşarken karıştırın ve dinlenmeye bırakın
Bal ve yoğurt ile birleştirin
Karışımı temiz cilde uygulayın ve 15 dakika kurumaya bırakın.
Yüzünüzü ılık suyla durulayın ve nazikçe kurulayarak nemlendiricinizi sürün.
ÇİLEK SİVİLCE VE KIZARIKLIK KARŞITI YÜZ MASKESİ
Bu yüz maskesi, hassas ciltler için yeterince nazikken, kusurlara neden olan koşulları iyileştirmek için tasarlanmıştır.
Çilekler , gözenekleri açabilen salisilik asitten türetilen bir kimyasal olan salisilik asit içerir. Yoğurt, hafif bir peeling etkisi için laktik asit içerir ve balın antibakteriyel özellikleri, cilt yüzeyinde akneye neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olabilir.
Nasıl Uygulanmalı?
Çilekleri çatalla ezin
Bal ve yoğurt ekleyin; iyice karıştırın
Temiz cilde uygulayın ve 15 dakika kurumasını bekleyin.
Yüzü ılık suyla durulayın; nazikçe kurulayarak nemlendiricinizi sürün. 
Hassas cilt kolayca bunalır, bu nedenle günlük cilt bakım ürünlerinizi basit tutmak en iyisidir:
Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey nazik bir temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi. Ayrıca kendiniz için hafif bir vitamin serumu edinerek cildinizi besleyebilirsiniz. Hassas ciltler için haftada 1-2 defa maske yapabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source