Hassas ciltleri güçlendiren bakım önerisi – Posta

Ekim 19, 2022 0 Yazar: admin

Hassas ciltler kuru, karma ve yağlı ciltlere göre nemini daha çabuk kaybeder. Hassas ciltler dış etkenlere karşı daha duyarlı olduğu için çok çabuk tahriş olabilir.
Hassas ciltlere bakım yaparken son derece dikkatli davranmak gerekir. Hassas ciltleri güçlendiren bakım uygulamaları için bu yazımıza mutlaka bir göz atın.
HASSAS CİLDİNİZİ GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUYUN
Hassas cilt tipine sahip olanlar güneş ışınlarının zararlı etkilerinden daha çok hasar görür. Ciltte kızarıklık, pul pul dökülme ve tahriş gibi birçok sorun ortaya çıkar.
Hassas cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için güneş koruyu krem kullanmanız gerekir. Güneş kremlerini her mevsim bakım rutinine dahil etmeniz önerilir. Her gün dışarı çıkmadan 20-25 dakika önce güneş koruyu kreminizi sürerek cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.
Hassas cildinizi yatıştırmak için aloe vera jelinden faydalanabilirsiniz. Aloe vera jeli cildi nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği sayesinde cildi korur.
Aloe vera jeli ciltteki kaşıntıları ve yararlı da giderir. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt problemlerini engeller.
Aloe vera jelini çok hassas cildinize çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Temiz cildinize haftada 1 ya da 2 kez aloe vera jelini sürün. 10-15 dakika bekletin ve ardından cildinizi durulayın.
Hassas cildinizi temizlerken kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Aşırı kimyasal madde içerek ürünler cildinizin kurumasına ve hasar görmesine yol açabilir.
Cildinizi kurutmayan ve yatıştıran ürünleri tercih etmeniz gerekir. İçeriğinde sabun bulunan ve cildi kurutan temizleyicileri asla kullanmamanız önerilir. Cildi nemlendiren ve kızarıklık görünümünü azaltan köpükler hassas cilt tipleri için daha uygun olabilir.
Hassas ciltler için nemlendirici kullanımı en büyük şart! Cildini yoğun şekilde nemlendiren, yatıştıran ve çevresel faktörlere karşı koruma sağlayan bir nemlendirici seçmek gerekir.
Cilt bariyerini güçlendiren alkol ve parfüm içermeyen nemlendiriciler hassas ciltler için idealdir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler