Hastanedeki randevu çilesine son! 85 bin kadro ile dertler bitiyor – Tgrthaber

Eylül 4, 2022 0 Yazar: admin

Hükümet, sağlık hizmetinin güçlendirilmesi ve sağlık çalışanlarının haklarının arttırılmasına yönelik yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeleri Bakan Koca sosyal medyadan paylaştı. Sağlık kuruluşlarında görevli olan hekimlerin hastalara daha fazla vakit ayırabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmeleri adına 85 bin yardımcı personel kadrosu alınacak.

Bakan Koca bu açıklamayı “Bakanlığımız, bu yıl 85 Bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın” ifadeleri ile duyurdu. Son dönemde doktor göçü ile ilgili açıklamalarda bulunan Koca, “Yurt dışında gidişler azalacak. Kamuya geçişler artacak. Kamuda çalışmanın avantajlı olduğunu birkaç içinde herkes görecek” dedi.


Sağlıkta Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 Bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.
Son dönemde yayılım hızının oldukça düştüğü koronavirüs ile değerlendirmelerde bulunan Koca, virüsün 3-4 hafta önce pik yaptığını ve şu anda 10 bine kadar gerilediğini söyledi. Bakan Koca, “Tahminen okulların açılması ile birlikte kasım aralık ayında yeniden bir artış olabilir Ancak mevsimsel gripten pek farklı seyretmeyecek. Covid bitmedi, yakın zamanda da tamamen ortadan kalkmayacak. Ama nasıl mücadele edeceğimizi biliyoruz. 65 yaş üstü ve kronik hastalıklar kasımdan önce hatırlatma dozunu olsun. Belirti görürlerse de test yaptırsın. Çünkü molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımı gerekebilir. Okullar için de endişe edilmesin. Eğitimi aksatacak bir durum yaşanmayacak. Elimizde herkese yetecek kadar grip ve koronavirüs aşı var.” dedi.

source