Hayatınızı Kabus Çeviren Ayak Mantarından 1 Günde Kurtulun! İşte Can Yakan Kaşıntıları Bitiren O Mucize 2 Besin – KARAR

Kasım 18, 2022 0 Yazar: admin

Ayaklarımız için korkulu rüya olan mantar hem koku hem acı çekmemize neden olmaktadır. Yaz aylarını sevene mantar sıcaklıkta hemen baş gösteren bulaşıcı bir cilt rahatsızlığı. Kaşıntıları kanamalar neden olan bu can sıkan rahatsızlıktan sadece 2 yöntemler kurtulabilirsiniz. İşte o mucize yöntemler.
Bulaşıcı cilt rahatsızlıkları arasında en çok can sıkan durumlardan olan mantar başta el olmak üzere ayaklarda da çıkmaktadır. Acılı kanamalara neden olan mantarın kaşıntısı da bitmek bilmez. Doktor tavsiyesi kremlerle yatışan ayak mantarlarını evde tedavi ederek de kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İşte doğanın bize sunduğu muhteşem iki besinle bu illetten kurtaran 2 yöntem.
py.jpg
Kaşınmaların yanı sıra iltihaplı yaraların da oluşmasına neden olan ve gün içinde sürekli ciddi tahrişlere yol açan ayak mantarları hayat kalitemizi de düşürmektedir. Giyilen kalitesiz çorap ve ayakkabıların da sebep olduğu bu cilt rahatsızlığı hızlı bulaşabilmektedir. Bundan dolayı asla kimsenin çorap, ayakkabılarını kullanmayan. Ayağında mantar olanlar hijyene çok dikkat etmelilerdir. Kullanılan bazı kremler bu illet kaşıntılarda etkisi olurken, evde kolayca elde edebileceğiniz ürünleri deneyebilirsiniz. Kolayca uygulayabileceğiniz 2 yöntem sayesinde rahat bir uykuya da kavuşacaksınız. Öncellikle ilk önereceğimiz yöntemlerden biri sarımsak.
yak.jpg
Öncellikle 8 diş sarımsağı bir tutam tuzla beraber ezip bir cam kavanoza koyun ve beklemeye alın. 5 saat beklemenin ardından sarımsak kürünü bir pamuk yardımıyla mantar olan bölgeye sürün. Ama ayaklarınızı önceden temizce yıkamanız gerek. Sarımsak koku yarattığı için bunu gece uyumadan önce deneyebilirsiniz
ayakj.jpg
Diğer bir yöntem ise Aloe Vera yöntemi. Bunun için aleo vera çiçeğimizin bir dalını keserek içerisindeki sıvıyı akıtarak ya da direk uygulama ile mantar olan bölgeye sürün. Gece yatmadan önce de ayaklarınızı güzelce yıkayın. İsterseniz bu işlemden sonra sirke de sürebilirsiniz. Bu iki yöntemiz düzenli olarak kullandığınızda ayak mantarlarınız kısa bir sürede kuruyacak. Hem mikropların temizlenmesini sağlayan bu yöntem hem de sıcakta ortaya çıkan bakterilerin oluşmasını da engellemektedir.

source

Linkler