Her gün 1 bardak içen 10 yaş genç görünüyor – Posta

Eylül 3, 2022 0 Yazar: admin

Bahçelerde ve evlerde sıklıkla süs bitkisi olarak yetiştirilen aloe vera gençliğinize gençlik katacak. 
Uzmanların aloe vera üstündeki yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, düzenli olarak aloe vera tüketen kişilerin oldukları yaştan 10 yaş daha genç göründüklerini belirtti.
 
Aloe vera suyu yapmak çok basit bir işlemdir.
Mucize etkilere sahip içeceğiniz hazır! ,
Aloe vera suyunu aç karnına veya yemeklerle birlikte içebilirsiniz. Şekersiz aloe vera suyu içmekte zorlanıyorsanız, meyve suyuyla karıştırabilir veya suyla seyreltebilirsiniz.
Peki bunu yapmak size ne sağlayacak? İşte her gün aloe vera suyu tüketmenin şaşırtıcı etkilerine göz atın;
Aloe vera suyu yaklaşık 8 kalori içerir. Ayrıca şeker içeriği de yok denecek kadar az. 
Ciltte harikalar yaratıyor
Aloe veradaki steroller, yüz dolgunlaştırıcı kolajen ve hyaluronik asit üretimini uyarır – nemi cilde bağlar ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. 
Amino asitler ayrıca sertleşmiş cilt hücrelerini yumuşatır ve çinko gözenekleri sıkılaştırmak için büzücü görevi görür
Ağrıları azaltabilir
Aloe vera suyu, örneğin bağışıklık fonksiyonuna yardımcı olan çok yönlü bir vitamin olan C vitamini ile kalsiyum ve magnezyum içerir. Kas ağrıları olan birçok insanda genellikle düşük kalsiyum ve magnezyum bulunur. Aloe vera suyu içmek kas yapısını güçlendirir, ağrılar üzerinde etkilidir. 
Gargara olarak kullanımı ağız sağlığını geliştiriyor
Aloe vera gargarasını sadece nefesinizi tazelemekle kalmaz, aynı zamanda diş eti hastalıkları için reçeteli bir gargara olan klorheksidin kadar etkili bir şekilde plakları azaltır.
Diyabete karşı birebir! 
İki yemek kaşığı aloe vera suyunun tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri düzeylerini düşürdüğü gösterilmiştir . Bitkideki bileşikler insülin duyarlılığını artırarak vücut hücrelerinin kan şekerini daha etkin kullanmasını sağlar. 
ALOE VERA SUYU NE ZAMAN İÇİLMELİ?
Sindirim sağlığı için kullanan kişilerin maksimum fayda sağlaması için yemekten 15-30 dakika önce aloe vera suyunu tüketmesini öneriyoruz. Aloe vera suyu sadece bağırsak sağlığı desteği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yardımcı olur!
UYARI:
Aloe lateksi ve aloe bütün yaprak özleri, çocuklarda ağızdan alındığında muhtemelen güvensizdir. 12 yaşından küçük çocuklarda mide ağrısı, kramplar ve ishal olabilir 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source