Her Mevsim Gidilebilecek Termal Tatil Rotaları – Haber Gazetesi, Samsun Haber

Kasım 30, 2022 0 Yazar: admin

Her ihtiyaç duyduğunuzda ve zinde hissetmek istediğinizde gerçekleştirebileceğiniz termal otel tatili özellikle kış aylarını daha iyi bir şekilde atlatabilmek adına sonbaharda ya da kıştan kalan yorgunluğu atlatmak adına ilkbaharda gidilmesi en iyi alternatifi oluşturmaktadır. Hem bedensel hem de zihinsel olarak şifalanmanızı sağlayacak bu tatilden arınmış olarak ayrılabilirsiniz. Oldukça ilgi çeken bu tatil tipi kas ve eklem ağrılarına, romatizmaya, cilde ve metabolizmaya iyi gelmektedir. 
Popüler termal oteller denildiğinde ilk akla gelen lokasyonlar Yalova, Afyon, Kozaklı, Bolu, Kızılcahamam olmaktadır. Spa, Türk hamamı, masaj, cilt bakımı, fizik tedavi gibi pek çok alanda hizmet veren termal oteller, hemen hemen her yaş grubuna hitap etmektedir. Termal havuzlara günde 2 kez maksimum 20 dakika olacak şekilde girilmesi gerekir. Termal havuza girmeden önce duş almamaya ve havuz içinde fazla hareket etmemeye de dikkat edilmelidir.
Kış ve yaz aylarında da termal otelleri tercih edebilirsiniz ancak daha çok İlkbahar ve Sonbahar ayları tercih edilmektedir. Kış aylarının yorgunluğunu atmak için ilkbahar mevsiminde ya da kışa daha hazır bir şekilde giriş yapabilmek için sonbahar mevsiminde termal otelleri tercih edebilirsiniz. Sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmeniz için Termal Oteller her mevsimde sizleri beklemektedir.
Her sene termal otellere yönelik kampanyalar sunan TatilBudur’la konforlu ve bol avantajlı bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.  Erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilir, 6 ay taksit erteleme ve  4’te 1’ini öde imkanlarından yararlanarak ruhunuzu dinlendirecek mükemmel bir termal tatil yapma fırsatını kampanyalarla daha uygun bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 
Doğayla baş başa kalma imkanı bulacağınız her şey dahil termal otellerde hamam, spa, cilt bakımı, masaj ve fizik tedavi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hem ruhunuzu hem bedeninizi arındıracağınız Her Şey Dahil Termal Otellerde yoga ve meditasyon yaparak tatilde enerjinizi yükseltebilirsiniz. Otelde konforlu bir şekilde konaklama ve damak çatlatan lezzetlerle buluşma imkanı da bulabilirsiniz.
Kış turizmi denildiğinde en çok ilgi gören iki konsept Termal Oteller ve Kayak Otelleridir. Size en uygun tatili kendi zevklerinize göre tercih edebilirsiniz. Termal Otellerde daha çok dinlenme ve arınma imkanı bulurken, bedenizin ve zihninizin şifalandığını hissedebilirsiniz. Kayak Otellerinde ise şehrin temposundan uzaklaşarak kar sporları yapma imkanı bulabilirsiniz, beyaza bürünmüş şehrin manzarasını izlerken sıcak içeceklerinizi yudumlayabilir ve sevdiklerinizle eğlenceli bir tatile imza atabilirsiniz. 
Hem yerli hem de yabancı turistlerin dikkatini çeken Afyon Termal Oteller, şifalı sularıyla herkesin gözdesi oluyor. Afyon Termal sular sayesinde romatizma hastalıkları, alerjiler, cilt hastalıkları ve pek çok sorun tedavi edilmektedir. Ayrıca Afyon Termal suları kan dolaşımını da düzenlemeye yardımcı olmaktadır.
İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeken Yalova Termal Otelleri, her bütçeye hitap etmesi ve birçok ödeme seçeneğine sahip olmasıyla tercih edilmektedir.  Şifalı suya sahip Yalova Termal Otellerinde hem kendinizi şımartma imkanı bulabilirsiniz hem de tatil dönüşünde kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz.
Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olmasıyla dikkat çeken Uludağ Kayak Merkezi’nde kış sporları yapabilir ve sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.Uludağ Kayak Otelleri‘nde geçireceğiniz konforlu tatilinizde kışın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Hem çocukları hem de yetişkinleri mutlu edecek bu tatilden güzel anılar biriktirerek dönebilirsiniz. Teleferiklerle kolayca pist değişikliği yapabilir ve tüm günü eğlenceli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul’a yakınlığı nedeniyle hafta sonuna renk katmanızı sağlayacak bir tatil planlamanıza olanak tanıyan Kartepe Kayak Otelleri, güzel bir kış tatili gerçekleştirebilmeniz için sizleri bekliyor. Kasım ayı gibi başlayan sezonu sayesinde kar sporlarını gerçekleştirebilirsiniz. Günübirlik turlar için de ideal olan Kartepe’de mükemmel bir kahvaltı yapabilir, doğa yürüyüşüne çıkabilir ve hava durumu el verdiği müddetçe kızakla kayabilirsiniz. 

source

Linkler