Her sabah yüzünü patates dilimiyle ovuyor! Nedenini öğrenince siz de aynısını yapmaya başlayacaksınız! – KARAR

Ekim 16, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt , bakımlı her kadının gururudur. Genellikle istenen sonucu elde etmek için çok çaba ve para harcamanız gerekir. Bununla birlikte, dış etkenler, yetersiz beslenme, dinlenme rejiminin ihlali, düzenli bakımla bile cildin durumunda bozulmaya neden olur.
En yaygın cilt problemlerinden biri hiperpigmentasyon yani çeşitli şekil ve renklerde lekelerdir. Birçok nedenden dolayı ortaya çıkarlar: güneşe uzun süre maruz kalma, hamilelik, glandüler bozukluklar, karaciğer hastalığı, C vitamini eksikliği vb.
Ucuz ve elbette mutfağınızda bulunabilecek ve en önemlisi doğal olan birçok yöntem sayesinde sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
ale-vera-cilt.jpg
Bu mucize bitkinin içerdiği meyve suyu sadece yara iyileşmesini, hücre yenilenmesini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda yaşlılık lekeleriyle de etkili bir şekilde savaşır. Bitkinin taze bir yaprağını alın, yoğurun ve elde edilen suyu yatmadan önce yaşlılık lekelerine uygulayın.
Bu ürünlerde bulunan laktik asit, cildi yumuşatıp temizlerken lekeleri etkili bir şekilde hafifletir. Yüz maskesi olarak sade yoğurt veya kefir kullanın; 20 dakikadan fazla sürmeyin.
zerdecal-cilt.jpg
Baharatlı portakal baharatı, cilt ağartma maddesi olarak Doğu’da oldukça popülerdir. Zerdeçal ve krema maskesi haftada bir defadan fazla uygulanmaz. Ancak bu, zerdeçalın tüm yararlı özellikleri değildir.
B vitamini ve nikotinamid sayesinde bu kök sebze, hücre yenilenmesini ve cildin parlamasını destekler. Yüzünüzü bir parça çiğ patatesle günde 3 defa 5-7 dakika ovun.
Genellikle ciltteki yaşlılık lekelerinin nedeni C vitamini eksikliğidir. Bu durumda maydanoz yardımcı olacaktır. Bitkinin yapraklarını, saplarını ve köklerini bir blender (kıyma makinesi) ile ezin veya öğütün.
20 dakika boyunca temizlenmiş cilde yulaf ezmesi uygulayın, ardından ılık suyla durulayın, kremle nemlendirin.
salatalik-ve-cilt.jpg
Anneannelerimiz de taze salatalık kabuğu ile yüzlerini ovuşturdu.
Ve iyi bir nedenle: sebze, kolajen içeriği nedeniyle cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur, nemlendirir ve besler ve ayrıca yaşlılık lekelerini etkili bir şekilde aydınlatır.
En sevdiğiniz şampuanın içine bir tutam tuz dökün.. Saçınızın durumuna şoke edecek...En sevdiğiniz şampuanın içine bir tutam tuz dökün.. Saçınızın durumuna şoke edecek…
Şok oldum! Bu içeceği her gün içiyoruz! Meğer o tür kanseri tetikliyormuş...Şok oldum! Bu içeceği her gün içiyoruz! Meğer o tür kanseri tetikliyormuş…
Bugün gökyüzünde tam bir Kavşak, Muhalefet, Altmışlık üçgeni oluşuyor! Peki bu olağan üstü kavuşma burçları nasıl etkileyecek?Bugün gökyüzünde tam bir Kavşak, Muhalefet, Altmışlık üçgeni oluşuyor! Peki bu olağan üstü kavuşma burçları nasıl etkileyecek?
Yeşilçam’a damga vurmuştu! Meğer oğlu da ünlüymüş!Yeşilçam’a damga vurmuştu! Meğer oğlu da ünlüymüş!

source

Linkler