Herkes kil maskesi kullanabilir mi? Kil maskesinin faydaları nelerdir? – Posta

Ekim 5, 2022 0 Yazar: admin

Kozmetik kil maskeleri, dünya genelinde volkanik kül, toprak ve tortuda bulunan kil türleri ile yapılır. Bu killer magnezyum, demir ve kalsiyum gibi eser mineraller bakımından zengindir. Killerin kullanımı, iyileştirici özellikleri nedeniyle değer verilen antik Mezopotamya’ya kadar uzanır.
Zamanla killer, günümüzün cilt bakım endüstrisindeki A-yıldız bileşenlerinden biri haline geldi. 
KİL MASKESİNİN ÇEŞİDİ ÖNEMLİ!
Doğal killerin içeriğindeki renk farkı, mineral içeriğine ve dünyanın neresinden olduğuna bağlıdır.
Birçok farklı içeriğe sahip doğal kil var. Yüzünüze uyguladığınız kil maskelerinin cilt tipinize uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. 
Deniz kili, pembe kil, Fas kırmızı kili, kaolin kili – liste uzayıp gidiyor! 
Kaolin killeri, yüz maskeleri için en yaygın kullanılan killerden bazılarıdır. En saf haliyle kaolin kili parlak beyaz bir renge sahiptir, 
Bu, hassas, kuru veya akneye meyilli ciltler için en iyi seçeneklerinizden biridir. Beyaz kaolin kili son derece hafiftir, tahrişe veya kızarıklığa neden olmadan yağları ve derin kirleri emmek için mükemmeldir.
 
Kil maskesi kurudukça cildiniz gerginleşmeye başlar . Kil, gözeneklerinizdeki fazla yağ birikintilerini “emer”.
Yüz kil maskesi gözenekleri kir ve yağdan arındırırken, gözenekler sıkılaşacak ve bu da pürüzlü görünümlerinin azalmasına yardımcı olacaktır.
 
Kil maskeleri sivilceleri gidermek için ideal cilt kurtarıcıları olsa da, fazlası cilt kuruluğuna da yol açabilir. Bu nedenle, kil maskeleri kuru veya hassas cilde sahip olanlar için haftada sadece bir kez kullanılmalıdır . Yağlı cilt tipleri için, cildiniz buna uygunsa haftada iki kez kil maskesi kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Cildiniz susuz kalmışsa, kil maskenizi kullandıktan sonra cildinizi yenilemek için biraz ekstra nemlendirici veya serum kullandığınızdan emin olun.
Tipik olarak, cildinize yalnızca tek bir eşit katman uygulamanız gerekir. Süper kalın bir katman daha etkili bir maske anlamına gelmez. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler