Hindistan cevizi yağını kullanırken bunlara dikkat! – Posta

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Posta.com.tr | Hindistan cevizi yağı, Doğrudan cilde uygulanabilen, yüksek faydalı yağ asitlerine sahip bir taşıyıcı yağdır. Saç ve cilt üzerinde birçok faydalı etkiye sahiptir. Magnezyum, potasyum, kalsiyum, çinko, E, K, C vitamini, demir gibi vitamin ve mineralleri, stearik, oleik ve miristik gibi birçok faydalı yağ asitlerini ve betainler, etanolamid, etoksilatlar ve esterler gibi faydalı asit türevlerini aynı anda içeren güçlü bir kaynaktır.

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez. Son dönem araştırmaları, Hindistan cevizi yağının cildin koruyucu bariyer fonksiyonlarını iyileştirebildiğini ve sivilceleri azaltan anti-inflamatuar etkiye sahip olduğunu gösteriyor. (Makale DOI: 10.1016/j.fct.2017.05.060)
CİLDE VE SAÇA KULLANIRKEN DİKKAT!
Hindistan cevizi yağı, cildiniz ve saçınız için güvenle kullanabileceğiniz oldukça faydalı etkilere sahip ancak doğru kullanımı çok önemli!
Hindistan cevizi yağının komedon seviyesi 4’tür. Bu cildiniz için fazla yoğun olduğu ve gözeneklerinizi tıkayabileceği anlamına gelir. Bu nedenle nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz.
“Kozmetikte kullanılan yağlar ve bazı bileşenler, gözenekleri tıkama olasılıklarına göre sıralanıyorlar. Komedojenik ölçek denen bu sıralamaya göre 0 ile 5 arasında bir numaralandırma sistemi kullanılıyor ve yağların komedojenik özelliği arttıkça ölçekteki değeri de büyüyor.” Hindistan cevizi yağı gibi yüksek komedon seviyesine sahip doğal yağlar, cildiniz için hala çok faydalı olabilir ancak onları çok iyi arındırmalı, belirli bir sürenin üzerinde cildinizde bırakmamalısınız.
SİVİLCELER ÜZERİNDE ÇOK ETKİLİ AMA…
Hindistan cevizi yağı sivilceler üzerinde de çok etkilidir ancak iyi arındırılması bu noktada ayrıca önem taşır. Aksi halde tam tersi bir etkiyle sivilcenin nedeni haline gelebilir!
Aslında içeriğinde neredeyse %49 laurik asit olan Hindistancevizi yağını cilde uygulamak sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve nemi artırır bu da sivilce izlerini azaltabilir. Bununla birlikte komodojenik olduğu için uzmanlar cildinizde 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ve bir temizleyici yardımıyla cildinizi arındırılması gerektiğini belirtiyor.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler