Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Haziran 18, 2020 0 Yazar: admin

Hızlı saç uzatma nasıl olur?

Güzellik algısı bir kadında her şeyin bir araya gelerek bir bütün oluşturulmasıyla yakalanmaktadır. Yani buradan kastedilen şey güzel bir cilt yapısı, güzel bir yüz yapısı ve bu güzel yüz yapısını tamamlayan güzel saç yapısıdır.

Kadınların kendilerine yaptıkları bakımlarda fazlasıyla dikkat ettikleri saçları, estetik olarak bir kadını ciddi anlamda dikkat çekici bir görüntüye kavuşturabilmektedir. Bahsedilen güzellik bütününün en önemli parçalarından biri olan saçlar; hem uzunluk, hem renk hem de biçim açısından kadını memnun edebilecek seviyede olması için çokça uğraşılan bir bölümümüzdür.

Bu noktada kadınların yaşadıklarım duygu-durum değişikliklerinde de hemen saçlarıyla ilgili değişim kararları alması kulağımıza çok yabancı gelmemektedir. Burdan kasıt herhangi bir mutluluk dönemlerinde gidip saçlarına bakım yaptıran, boyatan vb. işlemler yaptıran kadınların sayılarının fazlaca olduğu görüldüğü gibi aynı şekilde kötü ruh haline sahip oldukları dönemlerde de gidip saçlarını kestirdikleri ve farklı renklere boyattıkları da fazlasıyla görülmektedir.

Günümüz koşullarında saçlara yapılan bu müdahalelerin dışında hava kirliliği, düzensiz ve yetersiz beslenme, kullanılan fön makinaları ve saç düzleştiriciler ya da stres faktörü gibi pek çok etken saçların sağlığının bozulmasına, kırılmasına, kopmasına ve doğal olarak uzama hızının yavaşlamasına hatta durmasına yol açmaktadır.

Saçlarımızın bahsettiğimiz koşullar altında yıpranmasına ve doğal olarak uzamamasına önlem alabilmek için, hızlı saç uzatma tekniklerini gönül rahatlığıyla denememiz mümkündür. Hızlı saç uzatma yolları doğal  yöntemlerle denendiği zaman hem saçın bakımı için daha faydalı hareket edilebilmekte hem de saçları güçlendirerek uzaması sağlanabilmektedir.

Bahsedilen doğal yöntemler hem normal şartlarda evimizde kolaylıkla bulundurabildiğimiz sebzeler vb. ürünlerle ya da eczaneden ve aktarlardan alabileceğimiz doğal yağlarla oluşturacağımız hızlı saç uzatma maskeleriyle mümkün olmaktadır.

Hızlı saç uzatma yolları

Mevcut olan hızlı saç uzatma yollarına eğer ki harfiyen uyulursa, doğal malzemelerin saçınızda yarattığı mucizelere gözünüzle tanık olacak ve saçlarınızın ne kadar sağlıklı ve çabuk şekilde uzadığını görmüş olacaksınız. Ve saçlarımız da hem istediğimiz boyutlara ulaştığı gibi hem de aynı zamanda bakım gördüğünden çok daha sağlıklı bir yapıda olacaktır.

Tek yapmamız gereken bu tip yöntemleri ihmal etmeden, saç uzatma amacımız uğruna düzenli olarak doğal bakımlarımızı uygulamak ve hızlı saç uzatma yöntemlerini sektirmeden harfiyen yerine getirmemizdir. Tabi ki bu noktada da unutulmaması gereken bir başka durum, uygulanan yöntemlerin de uygulanma sıklığını eksiksiz bir şekilde yerine getirmektir.

Yani bu tip yöntemlerin birer ikişer kez yapılıp bırakılması, hiç bir işe yaramayacaktır ve saçımızın uzaması için hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Saçımızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için bu tip uygulamaların uygulanma sıklığına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

hızlı saç uzatma

Çok hızlı saç uzatma yolları

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir diye araştırdığımızda, çoğu bilgi kaynağında aşağı yukarı aynı bilgilerin yer aldığı görülmektedir. Hızlı saç uzatma yolları kadınlar için de erkekler için de saç sağlığı birincil koşul olduğu için aynı noktalarda dönüp durmaktadır. İşte bahsedilen bu basit ve saçın uzaması için mutlaka uyulması gereken kurallar şunlardır;Saç sağlığımızdan da önce, genel olarak vücut sağlığımızı canlı tutan, metabolizmamızı olması gereken çalışma seviyesine getiren ve en faydalı toksin atıcı ürünlerden biri sudur. Günlük olarak 2 litre miktarında yani 7-8 bardak su içmek; hem vücut sağlığımızı korumamıza dolayısıyla saç sağlığımızı korumamıza da yardımcı olmaktadır. Sağlıklı bir yapıda olan saçlar da görüntü açısından iyi bir estetiğe sahip olduğu gibi aynı zamanda sağlıklı bir şekilde de uzayabilmektedir. Yeterli su miktarını bünyemize sokmak saçlarımızın ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlarken bir de koparak dökülmelerin ve kırılmaların da önüne geçebilmektedir.

Hızlı saç uzatma teknikleri

Duştan çıktıktan sonra saçlarımızı yoğun bir şekilde sıcak hava veren fön makineleriyle kurutmak saçlarımızın nemliliğini kaybetmesine ve sağlığının bozulmasına, sonuç olarak da uzama sürecinin durmasına neden olmaktadır. Fön makinesi gibi kullandığımız diğer elektronik saç şekillendiricileri, düzleştiriciler gibi aletler de saç tellerini yıpratmaktadır. Bu şekilde saçlarımızı kurutarak uzamasına engel olmak yerine suyu iyi çeken bir havlu yardımıyla saçlarımızı kurulamak en doğru karar olacaktır. Tabi zaman olarak bunun mümkün olmayacağı durumları da göz önünde bulundurursak bu şartlarda da fön makinesini sıcak değil soğuk hava üfleyecek konuma getirerek kullanmamız gerekmektedir.

Saçlarınızın tamamını saç tellerinizi kırmayacak bir tarakla hem sabahları hem de akşamları taramak, saç derinizdeki kan akışını güçlendirdiği için saçlarınız dipten gelen ürünlerle daha iyi beslenecektir. Bunun sonucunda da iyi beslenen saçlar daha hızlı ve daha güçlü uzama imkanı yakalayacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus ise bu tarama işlemlerinizi saçlarınız ıslakken değil aksine kuruyken yapmanız gerekliliğidir. Çünkü saçlar ıslak kaldıkları zamanlarda daha çabuk yıpranabilir ve kırılabilirler.

Saç uzatma için yapılması gerekenler

Saçları daha hızlı uzatacak seçeneklerden bir diğeri, beslenme düzenine çok dikkat etmekten geçmektedir. Özellikle protein ağırlıklı ürünlerle beslenildiği taktirde, saçlarınızın kaliteli bir yapıya kavuştuğunu ve hızlı bir biçimde uzadığını gözlemlemeniz mümkündür. Proteinli gıdaların yanında bir de sebze ve meyve tüketimine de dikkat ettiğiniz koşullarda saçlarınız ciddi anlamda kolayca uzamaya başlayacaktır.

Saçların hızlı uzaması için saçlarınıza uygulanacak pek çok doğal kür de bulunmaktadır. Bunlardan biri üzüm çekirdeği yağıdır. Bahsedilen yağı her gece uyumadan önce saç diplerinize masaj yaparak yedirdikten sonra uyursanız, saçlarınızın uzama hızı ciddi anlamda ivme kazanacaktır. Bazı saç tiplerinde bu uygulama yağlanma da yaratabileceğinden dolayı, bu tip bir etki gördüğünüz takdirde üzüm çekirdeği yağı uygulamasını her gece değil de haftalık periyotlarda en fazla 2 ya da 3 gün yapmanız yeterli olacaktır.

Bahsedilen doğal kürlerden uygulanacak bir diğer ürün de elma sirkesidir. Bunun için banyodayken saçlarınızı durulamanız esnasında suyu bir kapta hazırlayıp içerisine de 3 damla miktarında elma sirkesi eklemeniz yeterlidir. Yapacağınız bu uygulama sonrasında saç kökleriniz besleneceği için daha hızlı uzama imkanı da yakalanmış olacaktır.

Saç uzatma için neler yapılmalı ?

Piyasada saçı uzatacak pek çok doğal yağlardan biri de palmiye yağıdır. Bu yağın içerisinde bulunan E vitamini, saçların doğal yöntemlerle hızlı bir şekilde uzaması adına altın değerindedir. Haftada en fazla 2 kez olacak şekilde, saçlarınızın derisine değdirmeyeceğiniz halde tüm saçınıza palmiye yağını uyguladıktan sonra 10 dakika boyunca bu yağı saçınızda bekletip son olarak saçlarınızı durulamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bu yağı alırken en saf ve katıksız olan markayı tercih etmeye özen göstermenizdir.

Hızlı bir saç uzatma tekniği olarak eczanelerden güvenerek satın alacağınız C vitamini, A vitamini ve B vitamini komplekslerini de kullanmanız mümkündür. Bu tip vitamin takviyeleri saç köklerini besleyerek normalden daha hızlı bir uzama sürecine girilmesine yardımcı olacaktır. Ancak bu tip içeriklere sahip olan ürünleri kullanmadan önce, hali hazırda kullandığınız herhangi bir ilaç varsa bu ürünlerin ilaçlarınızla yan etki yaratmaması adına mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda bulunmaktadır.

Saçların yıkanması esnasında yıkanılan suyun sıcaklığının sürekli olarak değiştirilmesi, saçlarınız üzerinde bir tür sauna etkisi yaratacak ve uzama konusunda olumlu sonuçlar doğuracaktır. Saunadan çıktığınızda gireceğiniz soğuk duşun vücudunuzdaki kan dolaşımınızı bir anda hızlandırması gibi, bu tip sıcaklık değişimleri de saç diplerinizde yer alan ölü hücreleri yok ederek saçların canlılığa kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

İlk başta verdiğimiz su örneği gibi, aynı şekilde stres de hem saç sağlığımızı hem de genel vücut sağlığımızı oldukça etkileyebilen faktörlerden biridir. Bu etkileyiş çoğunlukla olumlu olamadığından mümkün oldukça stres yaratacak etkenlerden uzak durmak, hem saçlarımızın uzamasını engelleyecek bir durum yaratmamakta hem de yıpranmaların ve koparak dökülmelerin önüne geçebilmektedir.

Hızlı saç uzatma yolları erkek

Hızlı saç uzatma yolları bayanlar için pek çok tarifle piyasada yer aldığı gibi aynı şekilde erkekler için de özel olarak ortaya çıkartılmış pek çok tarif bulunmaktadır. O tariflerden en çok kullanılanlar şu şekildedir;

Ispanak ve kişniş suyunu karıştırdıktan sonra eşit miktarlarda içtiğiniz takdirde saçlarınız daha hızlı uzayacaktır.

80 gram miktarındaki kuru kekiği 1 lite miktarındaki suda kaynattıktan sonra süzerek bu suyla saç diplerinize masaj yapın. Özellikle kahverengi saçlara sahip erkeklerde etkili olan bu durum, saçların renginin parlaklık kazanmasına ve koyulaşmasına yardımcı olacaktır.

Bir adet turpu rendeledikten sonra yarım saat boyunca pişirip ardından süzmeniz gerekmektedir. Süzdüğünüz bu suya yumurta sarısını da ekleyip iyice çırpmalısınız. Ortaya çıkardığınız bu ürünle saçlarınızı yıkamanız erkekler için hızlı bir saç uzatıcı etki yaratmaktadır.

Badem yağını hafta üç ya da dört kere saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınız takdirde saçlarınız çok daha sağlıklı uzayacaktır.

Linkler