Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır? Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları – Hürriyet

Temmuz 12, 2022 0 Yazar: admin

HÜRRİYET’E BAĞLI KAL
E-Gazete ile tüm gelişmeler, bilgisayar, tablet ve telefonunda.
Aşağıdaki linke tıklayarak, üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsin.
Hürriyet haberlerinden geri kalma, tüm aboneliklerini yönet ve abone ol.
Dünyadan en güncel haberler, Türkiye’den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet’in uygulamalarını kullanabilirsiniz.
Son yılların gözdesi olan hydrafacial cilt bakımı hala gündemdeki yerini koruyor. Bütün cilt tiplerine uygun olan hydrafacial, sivilce, leke ve kızarıklık gibi sorunları gidermeye yardımcı oluyor. Cilt sorunlarına göre tek seansta da sorunları giderebilme özelliğiyle en çok tercih edilen hydrafacial cilt bakımı hakkında bilgilere gelin yakından bakalım.
Hydrafacial cilt bakımı nedir?
Üç aşamalı işlemiyle tanınan HydraFacial, cildinizi derinlemesine temizlemeye, pul pul dökmeye ve nemlendirmeye çalışır. Bu profesyonel prosedür, akne, kuruluk ve kırışıklıklar dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarının tedavisine yardımcı olabilir.
Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?
HydraFacial cilt bakımı mutlaka lisanslı bir estetisyen veya dermatolog tarafından yapılmalıdır. Hydrafacial cilt bakımı üç bölümde tamamlanır:
Hydrafacial cilt bakımı faydaları nelerdir?
HydraFacial’ın genel cilt dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olduğu söylenir. Bunun nedeni, gözeneklerinizi temizleyen, kalıntıları gideren ve cilt tipinize uygun yüz serumlarının daha iyi nüfuz etmesine izin veren derin pul pul dökülmedir.
Sivilce için HydraFacial
Şu anda, akne için HydraFacial’ın faydalarını vurgulayan hiçbir klinik çalışma bulunmasa da işlem sonrası, cilt tipine göre tekrarlanan seanslarla cildi iyileştirdiği ve aknelerden önemli ölçüde arındırdığı gözlemlenmektedir.
Siyah noktalar için HydraFacial
Ölü cilt hücreleri de siyah noktalara katkıda bulunur. Siyah noktalar da bir akne türü olduğundan HydraFacial’da kullanılan aynı peeling ve özütleme yöntemlerinden faydalanabilir, ancak bu faydaları doğrulamak için daha fazla klinik çalışma yapılması gerekir.
Rosacea için HydraFacial
Bu hassas cilt durumu için yeterince güvenli kozmetik tedaviler bulmak zor olabilir. HydraFacial’ın rosacea için güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulurken, 2006 yılında yapılan bir çalışma , benzer tekniklerin papülopüstüler rosaceaya fayda sağlayabileceğini ortaya koymuştur.
Yaşlanma karşıtı endişeler için HydraFacial
2008 yılında yapılan küçük bir çalışmada HydraFacial cilt bakımı yaotıran her 20 kadınlan birinin, tek başına serum kullananlara kıyasla cilt yaşlanma belirtilerinde daha fazla azalma olduğunu gözlemlendi. Etkiler arasında gözenek boyutunun azalması, daha az hiperpigmentasyon ve ince çizgilerin azalması da yer aldı.
Kadınlara özel magazin, astroloji, cinsellik, sağlık, moda ile ilgili aradığınız herşey, Türkiye'nin en iddialı kadın portalı Mahmure'de
© Copyright 2022 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş

source

Linkler