Hydrafacial cilt bakımı nedir? Prosedürü, etkileri ve yan etkileri – Posta

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Hydrofacial cilt bakımı, Tüm cilt tipleri üzerinde harikalar yaratan ve cildin ihtiyaç duyduğu temizliği ve bakımı sağlayan güçlü nemlendirme etkilerine sahip “antiaging” bir bakım sistemidir.
Zamanın cildiniz üzerindeki etkilerine karşı gelmek isteyenler için evde yapılan cilt bakım uygulamaları yeterli kalmayabilir. Profesyonel bakım ile ara ara cildinizi şımartmak ve elbette güçlenmesini sağlamak akıllıca bir yöntemdir.
Hydrofacial cilt bakımı, medikal estetik merkezlerinde dermatologlar tarafından uygulanan patentli bir bakım sistemidir.

HydraFacial, tıbbi kaplıcalarda ve dermatoloji ofislerinde bulunan patentli bir cilt bakımıdır. Nemlendirici serumlarla eşleştirilmiş mikrodermabrazyon benzeri pul pul dökülmeyi içerdiğinden bazen “hidradermabrazyon” olarak da adlandırılır.
Hydrofacial cilt bakımı yaptırmanın bazı faydaları yapıldığı ilk andan itibaren etkisini gösterir. Yaşlanma karşıtı güçlü etkiler için bir kaç defa tekrar edilmesi gerekebilir.

Genellikle üç aşamalı işlemiyle tanınan HydraFacial, cilt bakımı, profesyonel prosedür, akne, kuruluk ve kırışıklıklar dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarının tedavisine yardımcı olur.
YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALTTIYOR
Hydrofacial cilt bakımı 18 yaş üstü kadın ve erkek herkese yapılabilir. Uygulaması oldukça kolaydır yaklaşık 30-40 dakika süren bir prosedürdür.
Hydrofacial cilt bakımı şu durumlarda tercih edilebilir bir tedavidir;
İşte Hydrofacial cilt bakımı uygulama şekli…

Her HydraFacial seansı bir saatten az sürer ve herhangi bir kesinti gerekmez. Kimyasal peeling gibi daha sert prosedürlerin aksine , normal aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.
Tüm dünyada kullanılan bu sistemin içeriğindeki dermabrazyon yöntemi ile cilt derinlemesine temizlenir. 
Ölü hücrelerden arınmış cilt problemlerine uygun serumlar, hyaluronik asit, peptitler ve antioksidan içerikli solüsyonlar kullanılmaktadır. 
Bu sayede cilt beslenir, nemlenir ve yenilenir. Bu destek uygulamaları ile cildin daha canlı, hafif ve genç görünmesi sağlanır.
Hydrafacial cilt temizleme, peeling, yenilenme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi gibi işlemleri birleştiren etkili bir sistemdir.
Gözenekleri tıkayan cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olan derinlemesine peeling sağlayan hydrofacial cilt bakımı, uzun süredir akne ve akne izlerini tedavi etmek için kullanılmaktadır. .
Teoride HydraFacial, sivilcelere yol açabilecek aşırı sebum (yağ) ve ölü cilt hücrelerini ele almaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tedavinizden önce, aşırı derecede hassas bir cildiniz varsa veya tedaviden sonra cildinizin çatlamasına neden olabilecek herhangi bir bileşene alerjiniz varsa doktorunuza bildirin
Siyah noktalar, inflamatuar olmayan akne türüdür. HydraFacial cilt bakımı peeling ve özütleme yöntemlerini kullandığı için neredeyse anında siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Bununla birlikte düzenli uygulama siyah nokta oluşumunun önüne geçer.
HydraFacial da dahil olmak üzere hamileyken herhangi bir estetik işlem yapmadan önce bir doktora danışmak en iyisidir.
HydraFacial’dan sonra, muhtemelen daha eşit bir cilt tonuyla daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt fark edebilirsiniz. Sonuçların gözle görülür herhangi bir tahriş belirtisi olmadan hemen fark edildiği söylenir.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source