İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi – Türkgün Gazetesi

Eylül 23, 2022 0 Yazar: admin

İslam’ın altın çağının efsane doktoru İbni-i Sina’dan günümüze gelen güzellik sırlarını sizler için bir araya getirdik. 10 yaş gençleştiren bu cilt bakım önerileriyle kozmetik dünyasını hayatınızdan çıkartacak. İşte İbn-i Sina’dan 10 yaş gençleştiren cilt bakımı sırları.
Batı dünyasına da ışık tutmuş İbn-i Sina, 10 yaş gençleştirecek güzellik tüyolarını yüzyıllar önce paylaştı. Derinlemesine temizliğin önemini o yıllardan hatırlatan İbn-i Sina, doğanın tam bir şifa kaynağı olduğunu kitaplarında vurguladı. Çeşitli otlardan hazırlanan karışımlar ve sabunlar cildin pigment yapısını güçlendirir.

İbn-i Sina’nın verdiği bu sırlar arasında en sık adı geçen ise gül suyu ve oğul otudur. Çoğu kişinin duymadığı oğul otunun cilde olan etkileri adeta gençlik iksiridir. Limon soyundan gelen oğul otunun kullanım yöntemini anlatan İbn-i Sina, yüzyıllar öncesinden toniğin güzel görünmenin ilk şartı olduğunu hatırlattı.

İŞTE İBN-İ SİNA’DAN 10 YAŞ GENÇLEŞTİREN CİLT BAKIM SIRLARI
Cildin daha hızlı yenilenmesi için kesenin önemini hatırlatan İbn-i Sina, cilt bariyerinin tazelenmesi için fayda sağladığını belirtti.
Türkgün

source