İbrahim Saraçoğlu ardıç yağı faydaları nelerdir? Ardıç yağı kürü tarifi! Kandaki iltihabı yok eden meyve – Yeni Akit

Ağustos 6, 2022 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Sonunda olacağı buydu! Ev sahipleri şimdi kara kara düşünüyor! Antalya’da kira balonu gümledi
Türk firması üretti, dünyada eşi benzeri yok! Elon Musk Türkiye’nin kapısını çalacak
Veteâvenü alel birri vettakva
En kapsamlı son seçim anketi sonuçları yayımlandı! Seçim ikinci tura kalırsa işte oy oranları ve kazanan isim
SGK tek tek hesaplıyor, başvuru şartı yok! 60 bin TL destek ödemesi yapılacak
4 bin 300 din görevlisi müjde bekliyor
‘Alın alın dolar, euro toplayın’ diyen Necmettin Batırel yine ezber bozdu: Silindir gibi ezip geçecek
FETÖ’cü hainler dilenmeye devam ediyor
Dünya Türkiye’ye minnettar olmalı
Soçi görüşmesi dünya gündemine oturdu
Güzel kokusu olan, yapraklarını hiç dökmeyen bu ağacın, siyah renkli üzüme benzer yemişleri, aşçılıkta ve geleneksel tıpta kullanılır. Ardıç yağı da birçok rahatsızlıkta başvurulan şifalı bir yağdır. Ardıç yağı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da önemle vurgulanır. İşte ardıç bitkisi nedir, faydaları nelerdir, nasıl yapılır ve ardıç kürü tarifi…
Ardıç tohumu, dağlık bölgelerde yetişen ve görüntü itibari ile çalıya benzeyen bitki türüdür. Diğer ağaç türlerine oranla ömrü fazlasıyla uzundur. Yağ olarak da tüketilirken, ağır yemekleri hafifletmek amacıyla ve özellikle şifa veren yönünü kullanmak amacı ile bir takım hastalıklarda da tedavi amaçlı kullanılmaktadır.
Ardıç yağı yağ olarak tanınmasa da meyvesi çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Ardıç meyvesinin sağlığımıza sağladığı faydalar kadar, ardıç yağının da sağlığımıza faydaları bulunmaktadır.

Ardıç meyvesinin faydaları

Ardıç bitkisi Türkiye’de çok fazla bulunmamasına rağmen pek çok bölgede tanınmaya başladığından beri az da olsa yetiştirilmektedir.
Ardıç yağı, genellikle ardıç bitkisinin otundan yetiştirilmektedir. Ardıç otunun bir takım işlemlerden geçmesi sonucu ardıç yağı elde edilir.
Sağlığımız için sayısız faydası bulunan bu yağ özellikle alternatif tıp yöntemleriyle çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır.

Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?

Sağlık
Uzmanı uyardı: Omuzda ağrı varsa yüzmeye ara verilmeli! Omuz kas yırtılmasına yüzme iyi gelir mi?
Ardıç yağı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da önemle vurgulanır. Bu şifalı yağın iyi geldiği diğer hastalıklar şunlardır:
Gaz sorununa iyi gelir. Hazımsızlık çeken kişilerde gaz problemi sıkça görülür. Bir bardak suya bir iki damla ardıç yağı damlatılıp içilirse gaz probleminin çözülmesine yardımcı olur.
Mide hastalıklarına karşı etkilidir. Mide spazmı ve kramplarının giderilmesinde ardıç yağından yardım alabilirsiniz. Gastrit, reflü ve ülser gibi mide rahatsızlıklarının tedavisinde de önerilir.
Uykusuzluğa iyi gelir. Yatmadan önce ardıç yağı ile boyun, bilek ve göğsünüze hafif bir masaj yaparsanız, kolayca uygulayabilirsiniz.
Cilt sorunlarına iyi gelir. “Ardıç yağı yüze sürülür mü” diye merak ediyorsanız yanıt evet. Cilt bakımında tonik olarak kullanılabilir. Cildin, kirlerden ve tozlardan arındırılması, gözeneklerin sıkılaştırılması için ideal bir üründür. Ardıç yağını bir parça pamuk yardımı ile temiz cildinize uygulayabilirsiniz.
Doğal içeriği ve canlandırıcı etkisi ile ardıç yağı cilde faydaları olan bir yağdır. Cildi sıkılaştırır, kırışıklıkların oluşmasını engeller. Antioksidan özelliği vardır. Selülitli bölgelere masaj yolu ile uygularsanız, yeni selülitlerin oluşmasına izin vermezsiniz.
Ardıç Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Yukarıda sayılan rahatsızlıkların tedavisinde ve cilt güzelliği konusunda faydalı olan ardıç yağı kullanımı 3 şekilde gerçekleşir:
Ardıç yağının dahili kullanımı: Bir adet kesme şekerin üzerine 4 – 5 damla ardıç yağı damlatın ve dilinizin üzerine koyup yavaşça emin. Ardıç yağı içilir mi diye merak ediyorsanız suyla birlikte tüketebilirsiniz. Su ile içmek isterseniz, 4 – 5 damla yağı bir bardak suya damlatın ve için. Günde üç kez kullanabilirsiniz.
Burun yoluyla kullanımı: Burun deliklerinize yerleştirebileceğiniz boyuttaki pamuk parçalarına ardıç yağı damlatın ve burnunuza yerleştirin. 15 dakika kadar burundan nefes alarak soluyun. Bu uygulamayı günde 1 ya da 2 kez yapabilirsiniz.
Haricen kullanımı: Ağrıyan kısımlara sürerek kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanmak için 1/10 oranında zeytinyağı ekleyerek hazırladığınız ardıç yağını, ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulamalısınız.
Ardıç yağı, kıvamı oldukça yoğun olan bir yağdır. Bu nedenle az miktarlarda kullanılması önerilmektedir.

Sinüzite Bağlı Baş Ağrıları

Kadın – Aile
Çatlamış topuklarınızı bu kürlerle iyileştirin! Topuk çatlağına ne iyi gelir, evde ayak bakımı nasıl yapılır?
Ardıç yağının ağrı kesici etkisi olduğu bilinmektedir. Sinüzite bağlı olarak gelişen baş ağrılarına ardıç yağının şifa olduğu bilinmektedir.
Uygulanışı : Ağrı gelişen bölgeye ardıç yağından bir miktar sürerek ağrının şiddetinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

İdrar yolu iltihapları

Ardıç yağının düzenli olarak kullanılmasının idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği bilinmektedir.
Uygulanışı : Ardıç yağından bir tatlı kaşığı tüketmenin mesane ve idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği söylenmektedir.

Bronşit tedavisinde

Bronşit hastalığı olan insanlarda da yine ağız yoluyla ya da burun yoluyla ardıç yağı kullanılmalıdır.

Selülit tedavisi

Ardıç yağının duştan sonra selülitli bölgeye uygulanmasının selülitleri yok edici etkisi olduğu söylenmektedir.

Sağlık
En zararlı yiyecek nedir? Sağlığa en zararlı 10 yiyecek
Kramp ve romatizmalara iyi gelir
Ardıç yağı ayakta magnezyum eksikliğinden meydana gelen kramplara iyi geldiği bilinmektedir. Ardıç yağını kramp oluşan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
Kanı temizleme etkisi
Vücuttaki kanın temizlenmesi, ağır metallerinde aynı zamanda temizlenerek kalbe temiz bir şekilde kanın pompalanması demektir. Ardıç yağını kullanarak kanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
Ardıç Yağı kremi Kireçlenmeye Faydası
Doğada yetişen, ağaçta ve toprakta yetişen yüzlerce çeşit bitkinin yaprakların ve tohumların, özünde bulundurduğu yağlar, pek çok insanın sayısız derdine deva oluyor. Doğada yetişen şifalı bitki yağları, kişilerin fiziksel problemlerin oluşmasına başlamadan engel olarak, hem de ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların tedavi edilmesi sürecinde son derece başarılı oluyorlar.
Ardıç yağı da belki pek çok kişinin, ismini duymadığı yağlardan biri. Ardıç yağı ismi çok fazla duyulmasa da, faydaları hiçte küçümsenmeyecek kadar etkili ve belirgin olan Ardıç yağı, kanda bulunan zehirli maddeleri temizleyerek vücuttan dışarı atar. Kansızlığa iyi gelir, iltihabı söker, vücuttaki toksinleri temizler, tıkanıklıkları açar, soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyonlara etki eder,aynı zamanda ateş düşüren ve terletme özelliğiyle Ardıç yağı en çok gereksinim duyulan yağların arasında ilk sıralarda gelmektedir.
İbrahim Saraçoğlu Ardıç yağı faydaları nelerdir?
Boğaz iltihabı bronşit, öksürük ve gribal enfeksiyonlarda faydalıdır.
Selülit, artrit, gut ve romatizma sorunlarında etkilidir.
Adet sancısı, şeker hastalığı, mesane iltihabı gibi hastalıklarda tedaviye destektir.
Ardıç yağı Ayrıca hazımsızlık, gaz, cilt hastalıkları ve ödem problemlerinde de ilk başvurulması gereken yağlardan biridir.

İbrahim Saraçoğlu Ardıç Yağı Kürü Tarifi Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu bizlere boyun ve bel fıtığı gibi problemimizde faydalı olabilecek bir kür öneriyor. Bu bitkisel kürü hazırlamanız için, ihtiyacınız olan kırk kilit otu bir diğer adı at kuyruğu bitkisi ve 1 şişe Ardıç yağıdır. Hazırlanışı 1 su bardağı klorsuz suyu kaynatıp içine 2-3 yemek kaşığı kırkkilit otu diğer adıyla (atkuyruğu) ekleyin ve kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra ılınınca genişçe bir kap içine süzünüz. Hazırlamış olduğumuz kürün içine sonra 5 parmağınızı bu karışımın içine sokun ve ensenizden kuyruk sokumunuza kadar sürün. Bu karışımı sürdüğünüz günden sonraki gün aynı bölgeye Ardıç yağını ense kökünüzden, kuyruk sokumuna kadar aynı şekilde uygulayın. Bu işlemi 20 kez tekrarlayın. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra uygulama yaptığını bölgeyi kurulayın. Bu işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tekrarlayın. İbrahim saraçoğlu kürünü gün aşırı tekrarlayabilirsiniz.
Bu süreçte her geçen gün bel fıtığından kaynaklanan ağrılarınızın hafiflediğini ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Kadın – Aile
Şifalı çilek çayı tarifi: Yaprağını kaynatıp içerseniz, kanserli hücreleri yok ediyor
 
Yaklaşık bir yıl önce Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Sözleşmeli İmam Hatip, Kur’an Kursu Öğreticisi ve Müezzin Kayyım Sözlü Sı..
Meteorolojiden elde edilen son verilere göre, Türkiye genelinde 5 gün boyunca sağanak yağış bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği TOKİ sosyal konut projesinde esnaf fa unutulmadı. Projede konut ve arsa arayanların ..
WhatsApp İhbar Hattı
+90 (553) 313 94 23
Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.
Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Yüklenme süresi 0.0181 sn.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler