İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

Haziran 23, 2020 0 Yazar: admin

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları epilasyonun yapılacağı bölge ve uygulama süresine göre değişiklik göstermektedir. İğneli epilasyon fiyatı hakkında fikir sahibi olabilmeniz için ortalama fiyatları sizlerle paylaşıyoruz.

Uygulama bölgesi ve uygulamanın zorluğu yanı sıra uygulamanın yapıldığı epilasyon merkezi ve doktora göre de değişkenlik gösteren fiyatlar, çoğu zaman yapılan işlemin kalitesini de ortaya koymaktadır.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatı ortalama dakika başı 3 TL ile 6 TL arasında değişmektedir. Uygulama yapılacak bölgenin zorluğu süreyi uzatacağı için iğneli epilasyon fiyatı da orantılı olarak artacaktır. Yüz için iğneli epilasyon uygulaması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Bu nedenle yüze yapılan uygulama 120 TL ile 160 TL arasında değişmektedir.

İğneli epilasyon yapılan bölgedeki kıl köklerinin yapısı da işlemin zorluk derecesini arttırmaktadır. Bacak ve kollara yapılan iğneli epilasyon işlemi 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Bazı epilasyon merkezleri bölgesel olarak da fiyat belileyebilirler.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Gerçek adı elektroliz epilasyon olan yöntemde kıl köklerine elektrik akımı verilerek kök hücrelerin yanması sağlanır. Profesyonelce uygulandığında istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. İğneli epilasyon sırasında acı ve ağrı hissedilebilir. Cilde iğnelerin girdiği bölgede su toplaması, yara izi ve yanık izi oluşabilir. Doğru şekilde uygulanmadığı taktirde başarısızlıkla sonuçlanabilir.

iğneli epilasyon

İğneli Epilasyonun Zararları

  • Hassas cilde sahip kişilerin cilt yüzeyinde kızarıklık ve kaşıntı yapabilir.
  • Ciltte kalıcı lekeler oluşabilmektedir.
  • Epilasyon sonrası güneş ışığına maruz kalınması durumunda leke oluşumu görülebilir.
  • Lazer gibi yöntemlerden en büyük üstünlüğü kıl kökünü tamamen ortadan kaldırmasıdır. Fakat işlem sırasında ve sonrasında cildin korunmaması durumunda ciltte kalıcı izler bırakabilir.

İğneli epilasyona oranla daha güvenli olan ve başarı şansı daha yüksek olan lazer epilasyon işlemi de istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıkça başvurulan yöntemler arasındadır. Lazer epilasyon yöntemi, iğneli epilasyon yöntemine oranla kısmen daha uygun fiyatlara sahiptir.

Linkler