İnanılmaz ama gerçek… 56 yaşındaki babaanne kendi torununu doğurdu! Her anını paylaştılar – Türkiye

Kasım 13, 2022 0 Yazar: admin

56 yaşındaki bir kadın, oğlu ve gelini için taşıyıcı oldu ve ‘Hannah adında bir kız çocuğunu dünyaya getirdi.
Daha önce iki kez ikiz bebek doğuran Cambria Hauck, son doğumundan sonra plasenta inkreta (plasentanın rahim içinde kalması) durumu gelişti ve acil histerektomi oldu. Genç kadın, yeniden anne olmak istedi.
Cambria ve eşi Jeff, geçmişteki doğurganlık tedavilerinden depolanan embriyolarını başka bir bebek için kullanmayı planlamışlardı ancak bunun tehlikeli olduğunu öğrendiler ve bu nedenle başka çözüm aramaya başladılar. İşte o noktada Jeff’in 56 yaşındaki annesi Nancy devreye girdi.

Beş çocuk annesi Nancy, çocuklarına taşıyıcı annelik yapabileceğini söyledi. Cömert bir teklifte bulunan kadın, “Çok yaşlı olduğumu biliyordum. Pek mümkün olmayacağını da biliyordum. Sadece onlara bunu yapmaya istekli olduğumu söylemem gerektiğini hissettim” dedi.
Tıbbi değerlendirmelerin ardından doktorlar, Nancy’nin yaşına rağmen “iyi bir aday” olduğunu belirledi. Embriyo transferinden sonra Nancy hamile kaldı ve 2 Kasım’da Hannah’ı doğurdu. 9 saat doğum sancısı çeken kadın, 3 kilo 12 gram ağırlığında, 50 santim uzunluğunda olan bebeği dünyaya getirdi.
Hannah’nın annesi Cambria Hauck, Instagram’da bu inanılmaz olayı anbean paylaştı ve bebeğin dünyaya geldiğini belirtti. Hauck, paylaşımına “O burada ve kalbim patlayabilir. O, her yönüyle mükemmel” notunu düştü. Kayınvalidesi Nancy Hauck’un doğum sonrası çekilmiş bir videosunu yayınlayan kadın çok mutlu olduğunu dile getirdi. 
Kaynak: Today, Fotoğraflar: Instagram

source

Linkler