İnanmayı hemen bırakmanız gereken 5 saç bakım efsanesi – Posta

Ağustos 4, 2022 0 Yazar: admin

Gerçek: Sert fırçalama veya tarama, saçınızda sürtünmeye neden olabilir. Bunu 100 veya daha fazla vuruş gibi fazla yaparsanız saçınıza zarar verir ve köklerden zayıflamasına neden olur. Bununla birlikte, doğal kıllı bir fırça ile nazikçe ve kısa bir süre fırçalamanın bazı faydaları vardır. Saç derinizin kan dolaşımını uyarabilir ve ayrıca doğal yağların köklerden uçlara dağılmasına yardımcı olabilir.
Sentetik veya plastik kıllardan ve bükülmüş veya kopmuş tellere sahip eski fırçalardan kaçınmak daha iyidir. Ayrıca ıslak saçları taramaktan kaçının. Fırçalamadan önce düğümleri nazikçe çözmeyi unutmayın.
Fırçaların ötesinde bazı tarakların sağladığı gibi, saçlarınızı taramak, saç diplerine masaj olabileceği durumlarda kan dolaşımını hızlandırarak saçların güçlenmesini sağlayabilir. 
Gerçek: Saç uçlarınızı kısaltmak saç derisi köklerinizi etkilemez. Bununla birlikte, her altı ila sekiz haftada bir saçınızı kestirmek, bölünmüş uçları önleyebilir. Düzenli düzeltme, bölünmüş uçların saçta daha fazla kaymasını da engeller.
The Trichological Society tarafından yapılan bir araştırmaya göre, saç etnik kökene bağlı olarak genellikle ayda 0,5 ile 1,7 cm arasında uzar. Genetiğiniz, cinsiyetiniz, yaşınız ve beslenme alışkanlıklarınız (beslenme) saçınızın uzamasını etkileyen temel faktörlerdir.
Mevsimler bile saçınızın uzamasını etkileyebilir. Yaz aylarında saçlarınız daha hızlı uzar (cilt ve kafa derisine giden kan dolaşımının artması nedeniyle), soğuk havalarda vücudunuz vücut ısısını korumak için kan akışını iç organlara yönlendirir. Bu saç büyümesini yavaşlatabilir.
Gerçek:Şampuanlar sadece saçınızı ve saç derinizi temizlemek içindir. Saçınızı daha hızlı büyütemezler veya köklerinden güçlü veya zayıf hale getiremezler. Şampuanlama, saçınızı kirden, tozdan, ürün birikiminden vb. uzak tutmaya ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve bazı durumlarda saçın daha gür görünmesini ya da daha yumuşak hissedilmesini sağlanabilir.
Sert, kimyasal bazlı şampuanlar kullanıyorsanız, saçınızın doğal yağlarını soyabilir ve geçici kuruluğa neden olabilir. Ancak bunun ciddi hasar veya saç dökülmesi ile herhangi bir bağlantısı yoktur.
 
Gerçek: Kepek ve kuru saç derisi arasında bir ilişki yoktur. Kepek, kafa derisinin sebumunu besleyen bir mantar olan Malassezia’dan kaynaklanır. 
Bu nedenle, kepeğe neden olan mantarın büyümesi için yağlı bir ortam en iyisidir.
Bu nedenle, sık sık şampuanlama konusunda endişelenmeyin (kepek önleyici bir şampuanla). Saç derinizi kuru tutar ve kepekten kurtulmanıza yardımcı olur.
Gerçek: Bal, lor veya hindistancevizi yağı, avokado yağı gibi yağlar gibi herhangi bir çiğ gıda ürünü, kalıcı bir iyileşme sağlamak için saç şaftınıza yeterince derinlemesine nüfuz edemez. Hepsi saç telleriniz için iyi saç kremleridir, ancak saç büyümesini teşvik edemez veya saç dökülmesini azaltamaz.
Ayrıca yağı sürmenin ve gece boyunca bırakmanın saç büyümesini teşvik etmek için ideal olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak bu doğru değil. Yağ sürseniz bile 15 – 30 dakika bekletip daha sonra yıkayın, size harika bir sonuç verir.
Doğal yağlar ağırdır ve saçı yıkamak zordur. Saçınızı yağlı hale getirebilir ve saçınızın genel görünümünü ve sağlığını etkileyebilecek kir ve kirleticileri çekebilirler.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler