İnce çizgileri yok ediyor, cilt hücrelerini yeniliyor! Yaşlanmamak için 2-3 damla… – Posta

Temmuz 21, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımı yapmak için doğal yağlar çok sık tercih ediliyor. Son zamanlarda cilt bakımında popüler hale gelen avokado yağı da evde cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi haline geldi.
Cilt üzerinde birçok faydası olan avokado yağı, özellikle kırışıklık karşıtı bakım olarak kullanılıyor. Avokado yağının cilde faydalarını merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın.
AVOKADO YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?
Avokado yağı düzenli kullanıldığında cildi nemlendiriyor. Cilt için nem kaynağı olduğu için cilt bariyerini daha güçlü hale getiriyor. Avokado yağı, cildi elastikiyetini sağlayarak cildin erken yaşlanmasını önlüyor.
Ciltte meydana gelen kırışıklık görünümünü en aza indiren avokado yağı, cilt hücrelerini canlı tutarak ince çizgilerin oluşmasını engelliyor. Kırışıklıklardan korunmak, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için bu yağı maske yapımında kullanabilirsiniz.
Kırışıklık karşıtı avokado maskesi için;
Cildiniz akne, sivilce, siyah nokta ya da güneş ışınları sebebiyle lekeler oluşabilir. Yaşınız ilerledikçe yaşlılık lekesi olarak adlandırılan koyu halkalarda cildinizde ortaya çıkabilir. Cildin pürüzsüz görünümünü bozan bu koyu lekeler ile avokado yağı kullanarak mücadele edebilirsiniz.
Cilt lekeleri için avokado yağı maskesi;
Gece yatmadan önce avokado yağını göz ve dudak dışındaki bölgelere sürebilirsiniz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak avokado yağının olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source