İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Temmuz 13, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

İncir Kürü Faydaları?

İncir kürü: Özellikle hamile kalmak için uygulanan incir kürünü her kadın doktor tavsiyesi sonrasında uygulayabilir. Kadınlık hormonuna etkileri dışında kansızlığa da iyi gelen incir kürü nasıl yapılır makalemizde inceleyebilirsiniz.

İncir Kürü Tarifleri

Yumurta Gelişimi İçin İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan malzeme kuru incir ve su.

 • 7-8 adet kuru incir
 • Yarım litre klorsuz su

Hazırlanışı: İncirlerin üzerinde bulunan pudra şekerinin arınması için 7 – 8 adet kuru inciri soğuk su ile yıkayın. Suyun sıcak olmamasına kesinlikle dikkat edin. İncirleri bıçakla veya parçalayabiliyorsanız elinizle 2’ye 3’e ayırın ve klorsuz yarım litre kaynamış suya ekleyin ve tencerenin ağzını kapatıp altı kısık halde 15 dakika boyunca kaynatın. Süre sonunda ocaktan alarak ılıyana kadar demleyin ılıdığında karışımı süzün. Hazır olan incir kürünüzü her yemekten 15 dakika önce aç karnına bir bardak için.

Uyarılar

 • Yumurta geliştirmek için etkili olan bu kür yumurta çatlatma için uygulanmaz ve yumurtaların içleri dolu değil ise incir kürü tavsiye edilmez. Bu yüzden doktora danışmadan uygulanmamalıdır.
 • Her gün taze şekilde hazırlanması gerekir.
 • Hamile kalmanızda herhangi bir engel veya sebep yok ise bu kürü 2 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Eğer yumurtalarınızda gelişme geriliği var ise 3 hafta uygulanması tavsiye edilir.
 • Şeker hastaları için incir kürü kesinlikle önerilmez.
İncir Kürü

Yumurta Çatlatmak İçin İncir Kürü

Yumurta çatlatmak için incir küründe ihtiyacınız olan malzemeler ise; kuru incir, su ve havuçtur.

 • Klorsuz yarım litre su
 • 3 adet havuç
 • 20 adet kuru incir

Hazırlanışı: Klorsuz yarım litre suyun içerisine 3 tane havucu doğrayıp kaynatın. Ayrı bir kapta 20 tane kesilmiş inciri tencereye ekleyin ve 15 dakika süresince incirleri de klorsuz su ile kaynatın. Her iki tenceredeki havuç ve incir ılıdığında süzün ve birleştirerek tek bir şişeye koyun. 20 gün boyunca her sabah ve her akşam bu kürü uygulayın. 1 hafta ara vererek gerekiyorsa tekrar 20 gün uygulanabilir.

Uyarı: Kaynama sırasında iki malzemeyi aynı tencerede kesinlikle kaynatmayın. Kimyaları farklı olan bu besinler kesinlikle ayrı kaplarda kaynamalıdır.

Kansızlık İçin İncir Kürü

Anemi ve kansızlık gibi durumlarda şifa sağlayan incir kürü nasıl yapılır merak ediyorsanız?

 • 8 adet taze incir
 • Yarım litre klorlu su

Hazırlanışı: Öncelikle 8 taze inciri soğuk suda yıkayın, incirleri ellerinizle ikiye ayırın ve sonra yarım litre klorsuz suda 10 dakika kaynatın. Ilıdığında karışımı süzerek 21 gün boyunca için. Hazırlanmış olan suyu taze olarak tüketip günlük hazırlamalısınız.

İncir Kürü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. Bilgi amaçlı verilen incir kürü doktora danışmadan uygulanmamalıdır. Sizin için en doğru kararı verecek olan kesinlikle doktorunuzdur.
 2. İkinci bir öneri ise şeker hastalığı bulunan kişiler incir kürünü hiçbir şekilde uygulamamalıdır.
 3. İncire karşı veya verdiğimiz malzemelere karşı alerjisi bulunan kişiler incir kürünü uygulamaktan kaçınmalıdır.

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler