İnsanları burnundan tanıyan araştırma: Burun şekli kişilik hakkında çok şey anlatıyor! – Tgrthaber

Eylül 28, 2022 0 Yazar: admin

Yüzler kişiliğin aynasıdır. Yüzümüzün parçası olan göz, ağız ve burun da kişiliği en iyi yansıtan organlardır. Ben-Gurion Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre burun şekli karakter analizinde önemli bir yere sahip. Araştırmacılar, 800 profilden (yandan) aldıkları fotoğraflarla kişilerin karakteri üzerindeki çalışmayı kıyasladır. Araştırma, aynı burun yapısına sahip insanların yakın kişiliklerde olduğunu ortaya çıkardı.

Keşfetmeyi seven ve meraklı insanlar sivri buruna sahiptir. İyimserdirler ve hayata karşı açık bir görüşe sahiptirler. Çok sosyaldirler ve genellikle etraflarında ilginç bir arkadaş grupları vardır.
Yunan burunlu insanlar biraz daha çekingendir. Duygularını göstermekte zorlanırlar ve ilgi odağı olmayı sevmezler. Sadıklardır, pragmatik bir hayat görüşüne sahiptirler ve genel olarak güvenilir kişilerdir.
Daha çok sert bir görüntüye sahip olan kanca burunlu kişiler oldukça hırslı ve hedef odaklıdır. Genellikle güçlü inançları, ilkeleri vardır ve bunları şiddetle savunurlar.
Bu tür burunlara sahip kişiler azimli ve düzenlidir. Kariyerlerine önem verirler ve profesyonel başarı genellikle öncelik listelerinin başında gelir. Bu insanlar zekidir. Genel olarak da hem profesyonel hem de kişisel yaşamlarında istediklerini elde etmeden rahat edemezler.

Kalkık burunlu insanlar neşeli, hevesli, dürtüsel ve spontane insanlardır. Abartılı kişilikleri çok sayıda hayran çektiği için genellikle popülerdirler. Diğer insanlara göre daha fazla hareket ederler ve güçlü içgüdülere sahiptirler.
Düz burnu olan insanlar güçlü bir kişiliğe ve çok fazla güven duygusuna sahiptir. Durum ne olursa olsun her zaman kendileri gibi davranır ve kendi yeteneklerine odaklıdırlar. Bu nedenle kolay kolay sarsılmazlar. Dürüstlük onlar için önemli kavramlardan biridir.
Bu burun yapısına sahip insanlar çok hassastır ve güçlü şekilde gelişmiş bir duygusal yaşamları vardır. Fazla empatiktirler ve her zaman diğer insanlara yardım için çabalarlar. Ancak bu durum bazen kendini unutmaya kadar varabilir.
Bu buruna sahip kişiler, iyi bir dinleyici olan güvenilir kişilerdir. Çok dürüst ve her zaman adil bir karaktere sahiptirler. Aile bağları çok gelişmiş olup, fedakarlık düzeyleri ileri boyuttadır. Genel anlamda bekleyip düşünerek karar vermeyi tercih ederler.

source

Linkler