İple Tüy Nasıl Alınır?

İple Tüy Nasıl Alınır?

Haziran 24, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

İple Tüy Alma

Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri de, iple tüy alma işlemidir. İple tüy alma en eski tüy temizleme yöntemi olduğu gibi, hem kolay hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Evde isteyen herkes iple tüy alma işlemini gerçekleştirebilir. Çok eski çağlardan bu yana uygulanan iple tüy alma, tüyleri sıkıştırarak kökten alınmasını sağlayan bir işlemdir.

İple Tüy Alma Yolları

  • İple tüy alma genellikle yüz tüylerinin temizlenmesinde tercih edilen bir yöntemdir. Bıyık, çene altı, kaş ve yanak tüyleri vücudun diğer bölgelerinde çıkan tüylere nazaran daha ince oldukları için, iple kolay bir şekilde kısa sürede alınır.
  • İşlemde kullanılacak olan ipin ne çok ince ne de çok kalın olmamasına dikkat edilmelidir. İnce olursa hem ip kopar hem de can yakıcı olur. Kalın olursa tüyleri sıkıştırmak zorlaşır.
  • Uygun kalınlıkta bir ip seçildikten sonra, ipin uzunluğunu en az 25 cm olarak göz kararı ayarlayın, ikiye katlayın ve ucuna ağzınızla tutmanın kolay olması açısından düğüm atın.
  • Daha sonra ipi parmaklarınız arasında açtırarak bir kez çevirin. Ortada burgu oluşacaktır. Bu burgu tüylerin sıkışması içindir.
  • Her iki elinizle ipi açtırarak rahat bir şekilde hareket ettirebileceğiniz bir açı yakalayın.
  • İşaret ve baş parmak oynatılarak iple alınmak istenen tüylerin üzerine ipi getirin. Diğer el ile sürekli ip hareket ettirilmelidir.
  • Almak istediğiniz tüylü bölgede açıyı çok iyi ayarlamaya dikkat etmelisiniz.
  • Bir taraftan ipi açtırırken, bir taraftan da kapatacaksınız.
iple kaş alma

İple Bıyık ve Kaş Alma

İple kendi kendinize bıyık ve kaş alma başlarda zor olabilir. Hatta çoğu bayan alışana kadar özellikle de kaşlarını alırken saçlarını yoluyor. Ancak alıştıktan sonra hiçbir zorluğu olmadığını göreceksiniz.  İple bıyık almak için sağ, sol ve orta olmak üzere 3 açı kullanın. Her açıda dilinizle dudak üstünü şişirseniz canınız acımayacak, tüyler daha kolay alınacaktır.

İple kaş almak, bıyık almaktan daha zor ve can yakıcıdır. İlk defa iple tüy alanlar birkaç ay boyunca sadece bıyıklarını alarak el pratikliği kazanmalıdır. El pratikliği kazandıktan sonra gerisi kolay. İp tutma tekniğini yaparak, eti sıkıştırmamaya özen göstererek önce kaş üstünü daha sonra da iki kaş arasını iple almaya başlayabilirsiniz. Kaş altını da siz alacaksınız cımbız kullanmalısınız.

İple tüy alma dışında diğer istenmeyen tüylerden kurtulma yolları için Epilasyon yöntemlerini inceleyebilirsiniz.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler