Işıl ışıl bir cilt için kullanmanız gereken serum çeşitleri – Formsanté

Aralık 20, 2022 0 Yazar: admin

Son dönemin yükselişte olan içeriklerini serum ve krem formunda piyasada bulabilirsiniz! Güzel ve ışıl ışıl bir cilt için bu ürünleri not edin.
Hazırlayan: İrem Naz Güvel
Retinol, kolajen üretimini teşvik ediyor. Yaşlanma belirtilerini ve koyu lekeleri azaltmaya destek olduğu gibi cilde çok sayıda fayda sağlıyor. Saf retinol takviyesi sağlayan Neutrogena’nın Retinol Boost serisi, cildin daha sıkı ve ışıltılı görünmesine yardımcı olarak ciltteki kolajen üretiminin çoğalmasına katkıda bulunuyor.
B3 vitamini olarak da bilinen bu bileşen, cildi aydınlatarak tonu eşitlemeye ve gözenekleri küçültmeye yardımcı oluyor. İçeriğinde nikotinamid bulunan Aromatica’nın çay ağacı serumu, birçok cilt sorununa karşı etkili bir şekilde savaşarak yaşlanma belirtilerini de azaltıyor.
Salisilik aside benzer şekilde, süksinik asit de sebum üretimini kontrol ediyor. Ayrıca cildin pH dengesini geri kazandıran ve üzerinde yaşayan bakterileri azaltan antimikrobiyal özelliklere de sahip. Akneden yana şanssızsanız, The Inkey List’in Succinic Acid Acne Treatment ürünü yüzünüzdeki sivilce ve siyah noktaları azaltmaya yardımcı oluyor.
AHA ve BHA’dan daha yumuşak olan PHA’lar, ciltteki doğal dökülmelere yardımcı olmak ve daha parlak bir cilt yaratmak isteyen hassas ciltler için üretildi. Gözeneklere hızla nüfus eden Sephora Collection’ın serumu, ilk uygulamadan itibaren cildi matlaştırmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor.
Kimyasal bir peeling olan glikolik asit, cildinizin dış tabakasındaki ölü deri hücrelerini pürüzsüzleştirmeye ve daha taze bir cilt ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. NeoStrata’nın Resurface glikolik yenileyici serumu ile cilt yüzeyini, pH seviyesini korumaya özen göstererek, nazikçe soyarak cilt kalitenizi yükseltebilirsiniz.
 İLGİLİ İÇERİKLER
Krem seçerken işinize yarayacak temel bilgiler: AHA, BHA, PHA nedir?source

Linkler