Işıltılı bir cilt için 5 ipucu – Posta

Kasım 7, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin mat görüntüsünden kurtulup parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize çok özenli bakmanız gerekir. Birkaç basit ipucu sayesinde hayâl ettiğiniz kusursuz cilde kavuşabilirsiniz.
İşte ışıltılı ve parlak bir cilt için uygulamanız gereken ipuçları…
1-TEMİZLEME
Her cilt tipinin cildini yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırması gerekir. Cildinizin taze, sağlıklı ve canlı görünmesi için temizlik önemlidir.
Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi günde 2 kez temizleyin. Cildinizi temizlerken mutlaka ılık su kullanın. Cildi aşırı kurutmayan ürünler tercih edin.
Cildinizde bazı zamanlarda pul pul dökülme sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Ölü cilt hücrelerini temizlemenin bir sonucu olarak temiz ve esnek bir cilde sahip olursunuz. Bu sebeple düzenli olarak peeling yapmanız gerekir.
Haftada 1 ya da 2 kez peeling yaparak cildi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Ayrıca daha pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cildinizi yağlandırmadan parlamasını sağlayacak bir nemlendirici istiyorsanız, C vitamini, E vitamini ve cildinizi anında iyileştirmenize yardımcı olabilir.
Yağlı, karma, kuru ve hassas ciltler için ayrı ayrı nemlendiriciler bulunur. Cilt tipinize en uygun olan doğru nemlendiricileri seçmeniz gerekir. Cilde derinlemesine nüfuz eden nemlendirici kremlerle ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.
Yoğunluk stres ve gerginlik nedeniyle cildimize bakmayı erteleyebiliriz. Böyle durumlarda imdadınıza maskeler yetişir.
Güzellik oyununuzu geliştirmenin en iyi yolu yüz maskeleridir. Cildinizi anında aydınlatacak ve nemlendirecek maskeler ile cildinizin parlaklığını koruyabilirsiniz.
Serumlar cildi toparlamanın en kolay yoludur. İdeal serum, cilt bakım rutininizi hızla iyileştirebilir ve size bir iç ışıltı verebilir. Bunun için cilt dostu bileşenlere ve formüllere sahip bir serum seçtiğinizden emin olun.
Cilt bakım rutinine dahil edeceğiniz serumlar ile cildiniz daha aydınlık görünür. Ayrıca cildinizi erken yaşlanma belirtilerinden korumuş olursunuz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler