JAN NE DEMEK? Jan isminin anlamı nedir? Gupse Özay – Barış Arduç çiftinin kızlarının adı Jan Asya merak konusu oldu! – Tgrthaber

Eylül 26, 2022 0 Yazar: admin

Geçtiğimiz yıl dünya evine giren Gupse Özay Barış Arduç çiftinin ilk bebekleri 10 Eylül’de dünyaya geldi. Ünlü oyuncu Özay’ın merakla beklenen doğumunun ardından gözler bebekten gelecek ilk görüntülere çevrildi. Barış Arduç tarafından sosyal medya hesabı üzerinden ‘Hoş geldin Jan Asya Arduç’ notuyla paylaşılan ünlü bebeğin ismi ise dikkat çekti. Peki Jan ne demek, ne anlama gelir? Çerkes ismi olduğu bilinen Jan isminin anlamı nedir? Jan Asya ne demek? İşte tüm merak edilenler…
Uzun bir süredir evlilik yolunda ilerleyen ve geçtiğimiz yıl bu yolu nikahla taçlandıran Gupse Özay Barış Arduç çifti anne baba olmanın heyecanını yaşıyor. Bebeklerini 10 Eylül 2022 tarihinde kucaklarına alan çiftin, kızlarına koydukları isim merak edildi. Barış Arduç’un sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ise dikkat çekti. ‘Hoş geldin Jan Asya Arduç’ notuyla kızını paylaşan Arduç, arayan ve soran herkese de teşekkürlerini iletti. İlk kez anne baba olan çiftin, bebeklerine koyduğu isim ise büyük ilgi uyandırdı.

Önceki yıl dünya evine giren Gupse Özay Barış Arduç çiftinin ne zaman bir evlat sahibi olacakları büyük bir merak konusuydu. Geçtiğimiz aylarda bir kız bebek dünyaya getireceğini duyuran Gupse Özay, “”Yoksun da yoksun…’ deyip, duruyorsunuz. İki film, bir animasyon bir de dizi yazdım. Boş durmadık yani… Ama önce bu küçük kız doğsun. Öptüm çok…” sözleriyle hamilelik sürecinde üretmeye ve çalışmaya devam ettiğini belirtmişti.

Yeni doğan bebeklerine ‘Jan Asya’ ismini veren Gupse Özay Barış Arduç çifti, isim konusundaki seçimleriyle büyük bir ilgi uyandırdı. Çerkes kökenli olduğu bilinen Gupse Özay’ın kızlarına vermiş olduğu ‘Jan’ ismi de yine Çerkesçeden geliyor. Jan ismi atak, çevik, çalışkan ve becerikli anlamlarına geliyor. Asya ismi ise cana yakın, hanımefendi anlamını taşıyor.

source

Linkler