Kafein cildinizi güzelleştirebilir! İşte kullanımı ve etkileri – Posta

Temmuz 28, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımında doğal bileşenlerin kullanılması yüzyıllardır olduğu gibi günümüzde de oldukça popüler. Bu bileşenlerden biri de kafein… 
Kafein nemlendiricilerden, serumlara kadar bir çok cilt bakım ürününde yer alıyor. Bununla birlikte kafeinin cilt için faydalarından yararlanmak için özel cilt bakım ürünlerine ihtiyacınız yok. 
Günümüzde kafein, sıkılaştırıcı ve yağ yaktırıcı özellikleri nedeniyle selülit kremlerinde, sıkılaştırıcı jellerde ve inceltici güzellik ürünlerinde de sıklıkla kullanılıyor. İşte kafeinin cilde faydaları ve cilt için kafein kullanmanın en harika yöntemi…
 
 
Kafein, hassas ciltlerde kızarıklık ve tahrişe yol açabilir bu nedenle ilk defa cildinize kafein içeren ürünler kullanacaksanız, yama testi yapmayı ve cildinizi izlemeyi ihmal etmeyin.
İşte cildinizde kafein kullanmanın etkili bir kaç yöntemi… 
KAHVE-BAL MASKESİ
Tüm malzemeleri, neredeyse bir hamur kıvamı olacak şekilde karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize uygulayıp 20 dakika bekleyin. Maskeyi soğuk su ile temizledikten sonra cildinize uygun bir nemlendirici sürerek bakımı tamamlayın.
KAHVE PEELİNG
Kahve, bal ve yoğurdu bir kapta karıştırdıktan sonra temizlenmiş yüzünüze sürün. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak durulayın. İşlem sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.
 CANLANDIRICI KAFEİN MASKESİ
Kahveyi derin bir kasede kakao tozu ile karıştırın. Yeşil çayı ekleyin ve bir macun oluşana kadar karıştırın. Daha kıvamlı koyu bir macun için daha az yeşil çay kullanabilirsiniz. Ardından limon suyu ve balı ekleyin. Karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar kurumasını bekleyin ve durulayın.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source