Kahve İle Selülit Tedavisi

Kahve İle Selülit Tedavisi

Temmuz 8, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Kahve İle Selülit Tedavisi

Kahve ile hazırlanan selülit kremi ile selülitlerinizden doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz. Kahve masajı oldukça etkilidir ve selülit tedavisi için kullanılan bitkisel karışımlardan sadece biridir..

Portakal kabuğu şeklinde ciltte oluşan ve kötü bir görüntü oluşturan selülitleri gidermek için bir çok yöntem ve kozmetik ürün bulunmaktadır ancak bu çözümler bazen yetersiz kalabilmektedir. Daha ekonomik bir çözüm olan bitkisel yöntemler ile selülit tedavisinde paranız cebinizde kalacak.

Birçok gözaltı kreminde selülit kreminde içeriğinde kafein maddesi barındırıyor. Kahve bir ilaçtır ve fazlası her zaman zararlıdır. Uykumuzu nasıl açıp ta hiç mahmurluk hissettirmiyorsa cildimizde de aynı etkiyi sağlıyor. En çok kafeinin bulunduğu kahve türü ise filtre kahvedir.

Kahve İle Selülit Maskesi Hazırlama

Filtre kahveyi mikserde un haline getirin ve günlük kullandığınız el kremi ile karıştırın. Karışımı selülit bulunan bölgelere sürün. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere karışımı selülitli bölgeye uygulayın. 1 saat cildinizde beklettikten sonra temizlenebilirsiniz.

Kahve Masajı Nasıl Yapılır

Banyoda yere bir havlu ya da bez serin. Daha sonra filtre kahvenizi pişirin ve kalan tanecikleri sıcak halde iken bir kaba aktarın. Toz olmasın. Banyonuzda selülitli olan bölgelerinize hafif sıcak olarak bu kahve taneciklerini uygulayın. Daha sonra kabak lifi ile selülit olan bölgeleri ovalayın. Cildinizde kalmış olan kahve taneleri yeterlidir. Ovalama işiniz bittikten sonra bacaklarınızı deniz yosunu ile sarın elinizde yoksa naylon da sarabilirsiniz. 2 – 3 dakika bu şekilde bekleyin. Beklerken sardığınız bölgeye elinizde varsa masaj aleti ile bu sürede masaj uygulayın yoksa elinizle sürekli masaj yapın.

En son olarak sargıyı çıkarın ve ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez bunu bacaklarınıza uygulayın. Faydasını göreceksiniz.

Doğal Selülit Maskesi Tarifi

  • 2 çorba kaşığı tarçın
  • 2 damla portakal yağı
  • 5 damla limon
  • 1 paket kil

Kil su limon ve portakal yağını karıştırın ve son olarak tarçın ekleyin. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinizde selülit bulunan bölgelere sürüp yarım saat bekleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulamanız yeterlidir. Selülitli bölgedeki fazla yağın atılmasına yardımcı olacaktır.

Selülit Giderici Ballı Maske

  • 50 gram sirke
  • 50 gram bal
  • Buğday unu

Sirke ve balı karıştırıp hamur kıvamı elde edene kadar buğday unu ilave edin. Elde edilen karışımı cildinizde selülit bulunan bölgelere sürüp 2 saat bekleyin ve sonrasında temizlenin. Ertesi gün yağsız ve tuzsuz loru sorunlu bölgeye sarıp 2 saat bekleyip temizleyin. Maskeyi sürekli tekrar edebilirsiniz.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler