Kakao yağının cilde faydaları… Güneşlenirken kakao yağı sürülür mü? – Posta

Ağustos 24, 2022 0 Yazar: admin

İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Cilt için güçlü bir nemlendirici ve iyileştiricidir. 
Kakao yağı, besleyici kakao çekirdeklerinden yapılır. 
Kakao ağacında yetişen kakao çekirdeklerinden elde edilen kakao yağı, bitkisel bir yağ türüdür. 
Birçok yağ asidiyle dolu bu tereyağı türü cilt bakım rutininize dahil edilmelidir. İşte o asırlık sorunun cevabı “kakao yağı cildiniz için ne yapar ? ”
E vitamini açısından zengin olan bu bileşenin, yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olan cilt elastikiyetini arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca cilt tonunuzu eşitleme kapasitesi için de kullanılır. 
Cildinizi sağlıklı tutmak istiyorsanız, kakao yağına bir şans verin. Araştırmaya göre, antioksidanlarda yüksek, serbest radikal hasarıyla savaşıyor. 
İşte kakao yağının etkileyici faydaları…
Kakao yağı, cildi erken yaşlanmaya, donuk cilde, koyu lekelere ve pürüzlü bir dokuya neden olabilecek hasarlardan korur.
Kakao yağı kullanmak genç görünen bir cilde katkıda bulunur. Cildinizi esnek ve genç görünümlü tutmak için harikadır.
İnce çizgileri yatıştırmaya, cilt dokusunu pürüzsüzleştirmeye, cilt tonunu eşitlemeye ve elastikiyeti artırırken koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olur.
Çalışmalar ayrıca kakao yağı kullanımı ile ciltte artan kolajen üretimi arasındaki bağlantıyı kanıtlamaya çalışıyor, bu nedenle çatlaklar için kakao yağı kullanılması tavsiye ediliyor.
Kakao yağı, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kakao yağı, bileşimindeki polifenoller ve flavonoidler nedeniyle cildin iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur ve hasarı önler.
 
Bilimsel verilere göre aynı polifenoller cilt elastikiyetini artırır ve yaşlanmayı önler. Kakao yağı güneşin zarar görmesini engeller.
SPF korumanızın yerini almamalıdır, ancak ekstra bir koruma katmanı ekleyebilir. Ayrıca UV ışınlarına maruz kaldıktan sonra cildi derinlemesine nemlendirir ve besler ve güneş yanıklarını yatıştırmaya yardımcı olabilir!
Kakao yağı yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Yağ asidi içeriği nedeniyle cildi derinlemesine nemlendirir ve cildin kurumasını ve soyulmasını engeller.
Kuru cildi önlemesiyle bilinen bileşimindeki oleik, palmitik ve stearik asitler sayesinde cildi besler.
Bu yağ asitleri cilt üzerinde koruyucu bir kaplama oluşturarak nemi hapseder.
Kakao yağı, yara izlerini ve çatlakları azaltmaya yardımcı olur 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler