Kakaonun şaşırtıcı faydaları – Egzersiz Diyet Haberleri – Posta

Eylül 7, 2022 0 Yazar: admin

Kakao sadece sadece lezzetli değildir… 
Aynı zamanda yüksek bir antioksidan, vitamin ve mineral deposu olan ciddi bir süper gıdadır.
2 yemek kaşığı kakao tozu şunları içerir:
 
Kakao tozu flavonoidlerle doludur .
Tüm süper gıdaların süper gıdası olan kakao, antioksidanlar, kalsiyum, çinko, bakır ve selenyumla dolu doğadaki en yüksek magnezyum kaynaklarından biridir.  
Kakao ile yapılan içecekler de bağırsaklarınızdaki iyi bakteri sayısını artırabilir . 
Araştırmalar, bitter çikolata yemenin genel zihinsel ve fiziksel sağlığınızı artıran stresi azaltabileceğini gösteriyor.
Kakao tozundaki lif, sağlıklı sindirimi destekler ve irritabl bağırsak sendromu ve diğer sindirim sorunları riskini ve semptomlarını azaltabilir.
Kakao iyi bir magnezyum ve kükürt kaynağıdır.
KAKAONUN FAYDALARI 
Kakaonun faydaları arasında bazıları özellikle öne çıkar. Her gün 1-2 küçük dilim %80 üstü bitter çikolata ya da 3-4 kakao çekirdeği tüketerek kakaonun faydalarından yararlanabilirsiniz. 
 
 
 
 
 
 
Flavonoidler ve antioksidanlar bakımından yüksek olan kakao, cildi erken yaşlanma ve hasardan korumaya ve onarmaya yardımcı olabilir ve kızarıklık ve lekeleri yatıştırarak cildinizin ten rengini iyileştirebilir .
Kakao çekirdeği, vitaminler, mineraller, amino asitler ve bitkisel besinler dahil olmak üzere 300’den fazla tanımlanabilir bileşiğe sahiptir. 
KAKAO CİLDİNİZE DOĞRUDAN UYGULANABİLİR
Doğrudan cildinize kakao uygularken polifenoller, prosiyanidin ve flavonoidler dahil tüm antioksidanları alırsınız. Bu nedenle yaşlanmayı geciktirmek , nemlendirmek ve çevresel kirleticilere karşı korumak için gerçekten harikadır. 
 
Kakao , azaltılmış inflamasyon ve iyileştirilmiş kolesterol seviyeleri
dahil olmak üzere önemli sağlık yararları olan polifenoller açısından zengindir .
Bununla birlikte, kakaonun çikolata veya diğer ürünlere işlenmesi , polifenol içeriğini önemli ölçüde azaltabilir. 
 NE KADAR KAKAO TÜKETİLMELİ? 
Kakao merkezi sinir sistemi üzerinde çok güçlüdür ve büyük miktarlarda yemek kalsiyum tutulmasına müdahale edebilir. Günde 40 gramdan (veya 4 ila 6 çay kaşığı dolusu) fazla çiğ kakao tüketmeyin. 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source