Kalbinden bıçaklandığını sandı, 4 saat sonra aldığı teşhis şoke etti! Doktorlar yılbaşını görmezsin dediler – Tgrthaber

Kasım 26, 2022 0 Yazar: admin

İngiltere’de yaşayan 30 yaşındaki Errin Shaw,  bir müzik festivaline katıldı. Ancak konserin tam ortasında başlayan ağrı sonrası kendini bir anda hastanede buldu ve sadece 4 saat sonra  kanser teşhisi aldı. Kocası Graeme ile festivalde sahne alan Snow Patrol müzik grubunu dinleyen Errin bir an göğsünde keskin bir ağrı hissetti. Korkunç ağrı ile hareket edemez duruma gelen kadın, ilk başta kalp krizi geçirdiğini, daha sonra da bıçaklandığını düşündü. O kadar ki kocasına dönüp ‘Bıçaklandım mı?’ diye sordu.
Graeme annesini aradı ve karısını alıp acilen Glasgow Kraliyet hastanesine götürdü. Hastanede yapılan bir dizi tektik sonrası genç kadının göğsündeki ağrının sebebi belli oldu. Errin ağrıyı hissetmesinden sadece 4 saat sonra bağışıklık sistemini etkileyen nadir bir kanser türü olan ‘Grey Zone lenfoması’ teşhisi aldı. 3-4 gün hastanede tutulan kadın buradan direkt Beatson Kanser Merkezi’ne gönderildi. 2 hafta boyunca zorlu bir e-poch kemoterapisi alan kadın, sekiz aylık bir süre boyunca bu tedaviyi 5 kez tekrarladı. 

Doktorların “yılbaşını göremezsin” dediğini belirten Errin kendini ölüme hazırlarken Haziran ayında hiç beklemediği bir telefon aldı. Telefonun karşı tarafındaki kişi Beatson hastanesinden bir hemşireydi.
Errin sürpriz konuşmayı şu sözlerle anlattı: “Arayan hemşirem Michelle’di. Bana PET sonuçlarımın temiz çıktığını ve hastalıktan kurtulduğumu belirterek, ‘Size bu haberi vermek için Pazartesi günkü randevunuza kadar bekleyemem. Tam üç kez kontrol etmek zorunda kaldık. Sonuçlarınızın temiz olduğuna inanamıyoruz, dedi” 
Lenfoma (Lenf kanseri) en basit haliyle vücudun savunma hücreleri olan lenfositlerin kanserleşerek kontrolsüz büyümesi olarak tanımlanıyor. Lenf kanseri en sık görüldüğü yerler lenf bezleridir. Hastalığın belirtileri arasında büyüyen ve çoğalan lenf bezleri, ateş, gece terlemesi, yorgunluk, solunum zorlukları, şişkinlik ve açıklanamayan kilo kaybı var. Errin ise teşhis almadan önce tek sorununun ‘kaşıntılı bir cilt’ olduğunu belirtiyor.

source

Linkler