Kantaron yağının cilde faydaları – CNN Türk

Kasım 5, 2022 0 Yazar: admin

05.11.2022 11:38

Sarı kantaron çiçeklerinin toplanıp belirli bir işlemden geçirilmesi ve zeytinyağı ile birleştirilmesi sonucu kantaron yağı elde edilir.
Bu yağ özellikle yara izlerinin hızlı iyileştirilmesi için kullanılır. Biyoflavonoidler, organik asitler, antioksidanlardan zengin olan sarı kantaron yağı, hiperisin ve hiperforin içeriğiyle de dikkat çeker. 
Son zamanlarda en çok tercih edilen bitkisel yağ seçimleri arasında yer alan kantaron yağı aynı zamanda cilde olan ciddi yararları ile de tercih ediliyor. Cilt bakım işleminde tek başına birçok yenilenmeye ve sağlıklı görünüme destek olacak olan yağı kullanırken ise sadece birkaç damlayı cildinize yedirmeniz yeterlidir. Gece yatmadan önce yapacağınız bu işlem ile cilt bakımınızda farklılığı kısa zamana görebilirsiniz.
Sivilcelere ve izlere karşı etkilidir: Kantaron yağı, anti bakteriyel, anti enflamatuar ve antiseptik özellikleri sayesinde sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. İçerisindeki hiperforinden kaynaklı kantaron yağı, antibakteriyel etki gösterir. Bu, bakterilerin yaşamasını durdurup, üremesini engellemesi anlamına gelir. 
Hücre yenileyici: Cildin hücre yenilemesine destek olan kantaron yağı aynı zamanda ciltte bulunan iltihaplanmanın da giderilmesini sağlar. Gözeneklerin temizlenmesini sağlayan ürün bunun yanında cildinizi nemlendirir ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı da sağlar.
Leke giderici: Ciltte oluşan doğal lekelerin giderilmesinde ve cilt tonunun eşitlenmesinde etkili olan kantaron yağını düzenli olarak kullanmanız önerilir.
Yara ve yanık tedavisi: Yanık ve yara tedavisinde etkili olan yağ bölgede nemlenmeye destek olurken aynı zamanda cildin kendini yenilemesine de destek olur. Yağın cilde uygulanması sonrasında bölgede bulunan ağrı da kesilecektir.Deride oluşan enfeksiyonlar, akne ve iltihaplar, ayak mantarı ve vücutta çeşitli bölgelerde oluşan uçukların hızlı bir iyileşmesinde yardımcı olur.

KANTARON YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR? 
Yağın cildin hangi bölgesine uygulandığına ve uygulama alanının genişliğine bağlı olarak gerekli olan kantaron yağını ayarlayıp sürebilirsiniz.
Kantaron yağının cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmek için yağı direkt olarak cildinize uyguladıktan sonra cildinizin emmesini bekleyebilirsiniz. Ardından cildiniz üzerinde rahatsız eden bir yağlılık hissinin kalmış olması halinde en az yarım saat bekledikten sonra durulayabilirsiniz.
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Direkt olarak güneşe çıkmayacağınız zamanları tercih edin. Bir parça pamuk üzerine damlattığınız 2-3 damla kantaron yağını, yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünüze dağıtın.
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler